Havazás

Egyes északi megyékben hókásásak, néhol jegesek az utak

Egyes északi megyékben az utak latyakosak, hókásásak, Kisújszállás és Hajdúszoboszló térségében az ónos eső miatt néhol jeges az útburkolat.

2013.01.10 11:20MTI

Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) csütörtökön az MTI-vel azt közölte: szerdán csaknem húszan sérültek meg a csúszós utakon, illetve balesetekben.

Az OKF tájékoztatása szerint szerdán a hivatásos katasztrófavédelmi erők, a rendőrség, az önkormányzati és önkéntes tűzoltók, a polgári védelmi szervezetek, valamint a mentők, a közútkezelők, a polgárőrség és a karitatív szervezetek összesen huszonegy embert mentettek meg a téli időjárás káros következményeitől, közülük hármat a kihűléstől. Tizenhét ember sérült meg a csúszós utakon, illetve közúti és egyéb balesetekben, egy ember pedig szén-monoxid-mérgezést szenvedett.
   
Szerdán a legalacsonyabb hőmérsékletet - mínusz 12 fokot - Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében mérték, de szinte az egész országban fagypont alatt volt a hőmérséklet - tették hozzá.
   
A közlemény szerint jelenleg tizenkilenc megyében van hó, annak mennyisége Győr-Moson-Sopron megyében néhol eléri a 10 centimétert is.
   
A Magyar Közút Nonprofit Zrt. a honlapján azt írta: az északi országrészben Nógrád, Heves, Borsod-Abaúj-Zemplén és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében havazik, a fő- és a mellékutak latyakosak, hókásásak. Kisújszállás és Hajdúszoboszló térségében az ónos eső miatt jeges az utak felülete. Békés megyében Orosháza közelében zúzmara miatt csúszósak az utak, Veszprém környékén pedig a hajnali lefagyások miatt kellett reggel jeges útszakaszokra számítani.

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.