Olasz lesz a szerb kocsi?

A Fiaté lesz a Zastava?

A Fiat és a szerb kormány megállapodott arról, hogy 300 millió euróért az olasz konszerné lesz a kragujevaci Zastava autógyár többségi tulajdona, s az erről szóló szerződést akár már kedden aláírhatják - tudta meg a Press című belgrádi újság a belgrádi gazdasági és regionális fejlesztési minisztériumban.

2008.04.30 09:49MTI

A szerb kormány azt tervezi, hogy miután a Fiat irányítása alatt a Zastava helyzete megjavul, maradék kisebbségi tulajdonrészét is piacra dobja.

A Press értesülése szerint az üzlet megkötése után az olaszok azonnal elkezdenék gyártani Kragujevácon a Seicento nevű modelljüket, s előkészítenék egy olcsó, B-kategóriás, a Dacia Logan kategóriájába tartozó, s annak versenytársául szánt gépkocsi gyártását. Az üzemnek a Seicento gyártásához megvan a megfelelő felszereltsége: Zastava10 néven már jelenleg is gyártja a Fiat Unót, s Torinótól már korábban megkapta az engedélyt arra, hogy néhány külföldi piacon, például Oroszországban eredeti nevén értékesítse a gépkocsit.

A gyár azonban jelen pillanatban erősen veszteséges: évente 15 millió euró kerül a szerb államnak, hogy törlessze az adósságait.

A belgrádi újság úgy tudja, hogy a szerb kormány a Volkswagennel is tárgyal, mégpedig egy Kragujevac környéki zöldmezős beruházásról. Az elképzelés az, hogy Belgrád 400 hektáros építési területtel és 50 millió euróval, a német cég pedig 300 millió euróval vesz részt a vállalkozásban.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.