A volt NDK-ra koncentrálnak
450 ezer kilométernyi dugó - csak a német autópályán
A németországi autópályákon az idén összesen 450 ezer kilométernyi dugó keletkezett, a torlódások száma és hosszúsága évről évre nő, a német autóklub (ADAC) szerint azért, mert a kormányzati fejlesztéspolitika az ország keleti részére, a volt NDK-ra koncentrál.
2011.12.29 18:44MTIAz ADAC adatai szerint a mintegy 13 ezer kilométeres autópálya-hálózaton 2009-ben 141 ezer alkalommal alakult ki dugó, tavaly pedig már 186 ezerszer jelentettek torlódást. Az idén várhatóan 189 ezer lesz a dugószámlálás végeredménye.
A rendőrségtől származó adatokon és a szervezet saját dugófigyelő szolgálatának információi alapján az idén szilveszterig összesen 450 ezer kilométernyi dugó keletkezik, 50 ezer kilométerrel több az egy évvel korábbinál.
A német autópályákon így valamennyi dugót együttvéve hosszabb szakaszon torlódtak fel járművek, mint a Föld és a Hold közötti távolság.
A legtöbb dugót - összesen 60 ezret - Észak-Rajna-Vesztfália tartományból jelentették, a második a főváros, Berlin 30 ezerrel, a harmadik pedig Bajorország 26 ezer regisztrált torlódással. A negyedik helyen is az egykori NSZK területén fekvő tartomány, Baden-Württemberg következik 16 ezer dugóval - írta csütörtökön a Die Welt című lap.
Peter Meyer, az ADAC elnöke a nyugat-keleti egyensúlytalanságra utalva kifejtette: "a politika a múltban mindenekelőtt a keleti országrész felzárkóztatására koncentrált.
Most azt kell megvizsgálni, hogy nyugaton hol szükséges haladéktalanul beindítani autópálya-fejlesztéseket". Hozzátette: jelenleg 300 pályaszakasz
és híd szorul sürgősen felújításra. Peter Ramsauer közlekedési miniszter szerint azonban "nem égtájak szerint kell csoportosítani a forrásokat, hanem a rászorultság elve alapján" - írta a lap.
A volt NDK felzárkóztatására 1991-ben bevezették az úgynevezett szolidaritási adót, amelyből ugyancsak csütörtöki sajtójelentések szerint a legutóbbi teljes évből, 2010-ből származó adatok szerint összesen 200 milliárd euró - az éves magyar hazai össztermék (GDP) nagyjából kétszeresének megfelelő összegű - bevétel keletkezett az újraegyesült Németország államháztartásában.
A berlini vezetés a Baloldal (Die Linke) nevű ellenzéki párt, az egykori keletnémet állampárt utódszervezetéből kifejlődött parlamenti párt kérésére hozta nyilvánosságra az adatokat, amelyek szerint a legtöbb pénz, összesen 46,1 milliárd eurót Észak-Rajna-Vesztfáliából áramlott a közös kasszába. A második Bajorország 34,5 milliárd euróval, a harmadik Baden-Württemberg 30,9 milliárd euróval.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06