Intézkedés közben történt a két sebesülés
Súlyosan megsérült a rendőr is és a sofőr is Zalaegerszegen
Intézkedés közben egy rendőr nyolc napon túl gyógyuló súlyos sérülést szenvedett, és ugyancsak súlyosan megsérült az a férfi is, akit csak testi kényszer alkalmazásával sikerült a gépkocsijából kiszállítani és megbilincselni.
2011.11.23 18:59MTIA Zala Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivőjének tájékoztatása szerint kedd reggel a Zalaegerszegi Rendőrkapitányság járőrei a helyi Vásártér utcában intézkedés alá akartak vonni egy személygépkocsival közlekedő férfit, aki azonban elhajtott a helyszínről. A járőrök követték, ám a férfi autójával nekiment a rendőrségi szolgálati gépkocsinak, majd ismét továbbhajtott.
A gépkocsival menekülő férfi másokat is veszélyeztetett, ezért az ügyelet további szolgálati gépkocsikat és rendőröket küldött a helyszínre. A rendőrök többször megpróbálták megállítani a gépkocsit, de annak vezetője, aki a járőröket is megkísérelte elütni, végül az Új-temető területére hajtott - közölte Salamon Róbert.
Az autót követő rendőrök a temető északi felének síroktól mentes füves területén a további támadás és veszélyeztetés elhárítása érdekében szolgálati fegyverükkel több célzott lövést adtak le a gépkocsi kerekére. Ezt követően a férfi járművével néhány méterre megállt, majd hátramenetbe kapcsolva nekihajtott egy rendőrségi szolgálati gépkocsinak. A megállás helye mellett a rendőröknek csak testi kényszer alkalmazásával sikerült a férfit az autójából kiszállítani, majd megbilincselni és őrizetbe venni.
Az intézkedés során egy rendőr súlyosan megsérült, és a testi kényszer alkalmazása során a gépkocsi vezetője is nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedett.
A történtek miatt a rendőrség hivatalos személy elleni erőszak bűntett elkövetésének gyanúja miatt tett feljelentést a Zalaegerszegi Nyomozó Ügyészségen.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06