Árvíz
Megkezdték a Kossuth téri mélygarázs gödrének kiszivattyúzását
Csütörtök délben a Bohn Mélyépítő Kft. megkezdte az árvízvédelmi munkálatok miatt vízzel feltöltött Kossuth téri mélygarázs munkagödrének kiszivattyúzását.
2013.06.13 15:07MTI
Wachsler Tamás, a Steindl Imre-program vezetője az MTI-t arról tájékoztatta, hogy a művelet több napot vesz igénybe, mivel csakúgy mint a feltöltésnél, a mintegy hatvanezer köbméter víz kiszivattyúzásánál is a vízállás határozza meg a folyamat időtartamát.
Szigorúan a Duna apadásához igazodva lehet csak csökkenteni a munkagödörben lévő víz mennyiségét azért, hogy a külső és a belső víznyomás folyamatosan kiegyenlített maradjon - közölte.
A mélygarázs építése a munkaterület kitakarítása után folytatódik.
Wachsler Tamás június 1-jén jelentette be, hogy a vízállásjelentések alapján el kell árasztani a Kossuth téren épülő mélygarázs munkagödrét. A szivattyúzást a gödör aljára vezetett csöveken keresztül végezték. Az Országház északi oldalán épülő mélygarázs munkagödrét azért kellett feltölteni, hogy az árvíz nyomásával szemben a bepumpált víz nyomása támassza meg a résfalat. Mindez kárt nem okoz, azonban a mélygarázs és a látogatóközpont építését lelassítja - mondta akkor Wachsler Tamás.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06