Átcsoportosítások lehetnek

Önkormányzati dolgozók kerülnének át az APEH-hez?

A Magyar Nemzet szerint a Pénzügyminisztérium vizsgálja, hogy miként lehetne az önkormányzati adóosztályok dolgozóit az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatalhoz (APEH) átcsoportosítani.

2009.08.22 08:29Magyar Nemzet

A napilap szombati száma arról ír, hogy ötszáz és ezer között mozog azok száma, akiket a minisztérium az adóhivatalnál helyezne el.

A Magyar Nemzet szerint az elképzelést az indokolja, hogy az APEH jövőre és azt követően számos új feladatot kap, köztük a helyi iparűzési adóval kapcsolatos teendők legtöbbjét, amiket éppen az önkormányzatoktól vesz át.

Feltehetőleg így adódhatott a gondolat: akik az átalakítás miatt feleslegessé válnak a helyhatóságok adóosztályán, azok egy része az APEH-nál köthetne ki - áll a cikkben.

A Pénzügyminisztérium nem válaszolt a napilap ezzel kapcsolatos megkeresésére.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.