Nem árt a nyelvtan szabályaival is tisztában lenni
Vagyonosodási vizsgálatok: hogyan spórolhatunk többmilliót?
A vagyonosodási vizsgálatoknál a becsléssel megállapított adóalapot az adóhatóság beleszámítja az összevont adóalapba - Emiatt a vizsgált évben figyelembe vett adójóváírást a jogosultsági határ átlépése miatt visszavonja. A becsléssel megállapított adóalapot egyéb jövedelemnek tekinti, és ez alapján 11 százalék eho-val is terheli. Ez utóbbit már a most induló eljárásokban nem minden esetben alkalmazza az adóhatóság.
2009.04.26 18:41adozona.huAdóhatósági vizsgálatoknál néha nem árt a magyar nyelvtan szabályaival és a matematikai halmazelméleti fogalmakkal is tisztában lenni.
A jogszabályok értelmezése speciális szakmai felkészültséget, a matematika logikai szabályainak alkalmazását igényli.
Ezen túlmenően feltétlenül szükséges a szavak értelmezése a magyar nyelv szabályai alapján.
Jogászok nem nagyon szeretik a matematikát, ezért gyakran előfordul, hogy jogszabályok értelmezésekor halmazelméleti szempontból nem tudják leképezni a jogszabály szövegét: például nem tesznek különbséget aközött, hogy adóalapba tartozó vagy adóalaphoz tartozó szövegrész szerepel a jogszabályban.
Biológiában is tanultunk halmazelméleti fogalmakat: "minden bogár rovar, de nem minden rovar bogár" (A bogarak halmaza része a rovarok halmazának).
Ha felcseréljük, és azt mondjuk, hogy minden rovar bogár is, akkor ebből már egyértelműen következik, hogy a méhecskének kitinpáncélja van.
A teljes cikket elolvashatja az adozona.hu oldalán!