A kiemelt adó- és járulékbevételek összege
Az országos átlagtól elmaradó mértékben nőttek az adóbevételek Borsodban
A kiemelt adó- és járulékbevételek összege Borsod-Abaúj-Zemplén megyében az év első nyolc hónapjában 6,4 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit, míg országos szinten 9,5 százalék volt a növekedés.
2012.09.18 13:57MTIA Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) megyei adóigazgatóságának keddi miskolci sajtótájékoztatóján Olasz András igazgató elmondta: az igazgatóság 112 milliárd 625 millió forintot szedett be ilyen címen, 6,8 milliárddal többet, mint 2011 első nyolc hónapjában.
Személyi jövedelemadóból 32 milliárd 346 millió forintot szedett be az adóhatóság Borsod-Abaúj-Zemplén megyében, ez csaknem húsz százalékkal több, mint 2011 azonos időszakában. Mindez az adójóváírás megszűnésének, a minimálbér emelésének, és az elvárt bérfejlesztéseknek volt köszönhető - jelezte az igazgató.
Elmondta azt is, hogy míg országosan 4,1 százalékkal több pénz folyt be tb-járulék és szociális hozzájárulás címén 2012 első nyolc hónapjában, addig Borsodban jószerivel ugyanannyi - 84,5 milliárd forint -, mint a megelőző évben.
Kevesebb pénzt kasszírozott a NAV megyei igazgatósága az egyszerűsített vállalkozói adóból: ennek összege nem érte el a 2 milliárd forintot, míg tavaly ebben az időszakban meghaladta a 2,5 milliárdot, ugyanakkor 39 százalékkal nőtt a társasági adóból származó bevétel.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06