A kvízmester rejtélyes összefüggéseket vett észre
Politikai okokból rúgták ki Vágó Istvánt a tv2-től?
Néhány hónappal ezelőtt szó szerint egyik napról a másikra intett búcsút a tv2 Vágó Istvánnak, a hirtelen döntés okairól azonban azóta is legfeljebb homályos találgatások kaptak szárnyra. Mi az igazság?
2011.05.10 13:29ma.huA tv2 szóvivője szerint Vágó István képtelen "méltósággal tudomásul venni", hogy a tv2-nek és a nézőknek már nincs rá szüksége, a kvízmester ugyanakkor egy hétvégi rendezvényen különös egybeesésekre hívta fel a figyelmet - adta hírül az Új Ász.
A műveltségi vetélkedők ikonikus alakját tavaly novemberben küldték el a tv2-től, ráadásul annyira hirtelen, hogy a még vele beharangozott kvízjátékot is csupán az indulás előtti napokban adták át Rákóczi Ferinek.
Akkoriban sok találgatás merült fel, hogy miért cserélték le Vágót a rádiós műsorvezetőnek, de Rákóczi többször is határozottan cáfolta, hogy miatta kellett volna megválni Vágótól. A kvízmester sem utódját vádolja, de a már emlegetett heves vita mellett újabb részleteket árult el a "szakítás" körülményeiről.

A műsorvezető a kirúgása napján nézeteltérésbe keveredett a tv2 vezetőségével, de ma már úgy véli, egyéb tények is hozzájárultak a távozásához, amelyek mögött politikai okokat sejtetett.
Az egyik ilyen "véletlen egybeesés" a távozásával szinte egyidőben kialakult együttműködés a csatorna és egy jobboldali sajtótermék között, utóbbi a tévé kiemelt hirdetőjévé vált, egymilliós bevételt hozva ezzel a tv2-nek. Ráadásul ugyanekkor került magas beosztásba egy, a HírTV-ből érkezett újságíró - mutatott rá Vágó, aki közismerten a baloldallal szimpatizál.
"Csak tényeket sorolok fel, az értelmezést önökre bízom" - hangsúlyozta Vágó, aki azóta hivatalosan is nyugdíjba vonult, és nincs róla szó, hogy bárhol a közeljövőben műsorvezetőként tűnne fel.
A tv2 szóvivője, Koltay Tamás határozottan cáfolta a vádakat, és a közvélemény-kutatási eredményekre hivatkozott, amelyek alapján nem volt más választás, mint szerződést bontani az egyébként évek óta műsor nélküli műsorvezetővel.
Az igazság tehát továbbra is homályban marad, csak az indulatok forrnak változatlanul...
Olvasson még több érdekességet Vágó Istvánról!
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:27 Elhunyt Ferenc pápa
- 6:40 Kínai áttörés a haditechnikában - újtípusú robbanószert teszteltek élesben
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06