A sztárokat gyerekek "látták el"

"Megsérültek" a Tóth Lányok és a Rippel Fivérek

Életmentő lettem! - kiáltott fel lelkesen Tóth Gabi azután, hogy a segítő szakember szerint sikeresen élesztett volna újra egy hirtelen szívmegállással küzdő embert.

Megsérültek a Tóth Lányok és a Rippel Fivérek képgaléria

2009.04.18 19:45ma.hu

Bár a Tóth Lányok és a Rippel Fivérek bábukon gyakorolták az újraélesztési technikákat, ma már ők is tudják mi a teendő ilyen esetben. A két aranytorkú lány, valamint a világhírű erőművészek azt is kipróbálták milyen „sérültnek” lenni. „Jó lenne, ha minden magyar olyan szakszerűen tudna elsősegélyt nyújtani, mint a gyerekek, akik minket láttak el.” – nyilatkozta Rippel Feri az Országos Elsősegély-ismereti Verseny döntőjén.

Szombat reggel nagy feladat állt Tóth Vera, Tóth Gabi, Rippel Feri és Rippel Viktor előtt: néhány óra leforgása alatt meg kellett tanulniuk hogyan kell ellátni egy olyan embert, akinek hirtelen megáll a szíve. A hírességek ugyanis vállalták, hogy egy oktató film kedvéért maguk is „életmentőkké” válnak. „Először ijesztő volt, hogy rajtam múlik egy ember élete, de rá kellett jönnöm, hogy sajnos bárkivel előfordulhat ilyen eset. Jó tudni, hogy szükség esetén akár Gabit is meg tudnám menteni.” – mondta Tóth Vera, a 2004-es Év Hangja.

Szívesen vállaltuk el a felkérést, mert ki tudja mikor kerülünk mi is ilyen helyzetbe. Nem szeretnénk tehetetlenül állni egy baleset helyszínén vagy egy összeesett ember mellett, ha ilyen kis energia befektetéssel meg lehet tanulni, hogyan lehet szakszerűen segíteni. Jó lenne, ha ezt mindenki kötelességének érezné.” – tették hozzá a Rippel Fivérek.

A világbajnok artisták és a Megasztáros lányok azonban azt is kipróbálták, milyen segítségre szorult sérültnek lenni. Tóth Gabit lábtöréssel, nővérét pedig fejsérüléssel látták el a verseny döntőjébe került általános- és középiskolásokból álló csapatok. „Nem szeretek kiszolgáltatott helyzetben lenni. A játék folyamán azonban ráébredtem, hogy vannak olyan esetek, amikor tényleg mások felkészültségére és segítőkészségére vagyok utalva.” – kommentálta a fiatalabbik Tóth lány, hogy milyen érzés művérrel bekenve az „áldozatot” alakítani.

Rippel Viktor is nehezen viselte a bajbajutott szerepét, azonban ahogy fogalmaz, ők már hozzászoktak ahhoz milyen az egymásra utaltság érzése: „A mutatványaink során elengedhetetlen, hogy Ferivel folyamatosan segítsük egymást. Jó érzés, hogy az újraélesztő tanfolyamnak köszönhetően nem csak a munkában, de baj esetén is képesek lennénk hatékony „csapatként” működni.”

Becslések szerint a magyar felnőtt lakosság kevesebb, mint egy százaléka lenne képes segíteni bajbajutott embertársán, ha annak elsősegélyre lenne szüksége - hangsúlyozza Györfi Pál, az Országos Mentőszolgálat pr-kommunikációs vezetője. „Szeretnénk elérni, hogy a mai 10-18 évesek esetében az elsősegély-nyújtási technikák ismerete az alapműveltség részének számítson. Ezenfelül, bízunk abban, hogy a gyerekek lelkesedése a szülőkre is átragad és ők is szükségét érzik majd elsősegély-ismereteik felfrissítésének, bővítésének.” – indokolta Rózsa Iván, a sanofi-aventis/Chinoin külső kommunikációs vezetője, hogy a vállalat miért támogatja kezdetektől a verseny megszervezését.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.