Nem kacsa!
Múzeumot kapott a pekingi kacsa
A kínai ételtörténészek szerint egyébként a mai pekingi kacsa ősét körülbelül 2000 éve még párolták.
2014.07.11 12:29MTI
A kínai fővárosban, a patinás és pekingi sült kacsáiról méltán híres Csüancsütö étteremlánc egyikében ezer négyzetméteren nyitották meg a pekingi kacsa múzeumát, a vállalat alapításának 150. évfordulóján.
A bejáratnál egy aranyozott vízi szárnyas fogadja a látogatót, aki végigkísérheti a hamisítatlan ételkülönlegesség készítésének lemodellezett fázisait az állat tömésétől a felfújásán, vízzel való feltöltésén, cukorral történő megkenegetésén és szárításán át a 200 Celsius-fokos kemencében őszibarackfa tűzön sütéséig és szertartásos felszeleteléséig, tálalásáig. Természetesen egy komplett kacsavacsora-makett is ott díszeleg.
A kínai ételtörténészek szerint egyébként a mai pekingi kacsa ősét körülbelül 2000 éve még párolták, és eredetileg a kelet-kínai Nankingban volt helyi specialitás. Állítólag a Tiltott Város építői hozták a fővárosba. Jóval később, a császári palotából az utcára került szakácsok a 19. század vége felé a disznósült receptjét kacsára adaptálva alkották meg a pekingi sült kacsát.
A kiállítás több mint félezer darabból áll, köztük a múlt század elejéről egy kacsaeladást igazoló jegyből, köztársaság-korabeli hirdetésekből és egy sor híres emberről készült fényképből, amelyeken például a néhai államelnök Mao Ce-tung és miniszterelnöke, Csou En-laj fogyasztja éppen a kacsáját Richard Nixon amerikai elnökkel 1972-ben, a Népi Gyűlés Házában.
Az 1864-ben alapított Csüancsütö azon kevés kínai márkák, márkanevek közé tartozik, amelyek "kiállták az idő próbáját", mi több, immáron körülbelül száz éttermükkel a világon is ismertté vált. Az évfordulós eseményhez kapcsolódóan a 196 milliomodik sült pekingi kacsájuk eladását is bejelentették.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:07 Halálra késelte osztálytársát egy francia gimnazista, a tantestület fékezte meg a támadót
- 18:39 Europol: ipari méretű droglabort számoltak fel Belgiumban
- 16:20 Sártengerré változott a 67-es út - videók
- 14:19 Agrometeorológia: jól jönne az eső, de a csapadék egyenlőtlen eloszlásban érkezik
- 12:17 Elindult a Sencsou-20 űrhajó a kínai űrállomásra
- 10:48 Kigyulladt és leomlott egy híd Pekingben
- 8:27 Tűzvész tombol New Jerseyben - Több ezer lakost evakuáltak
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06