116, atyaég
1898-ban született - és még mindig él
Száztizenhatodik születésnapját ünnepelte pénteken a legidősebb amerikai, a világ második legidősebb embere, egy arkansas-i nő.
2014.07.04 20:59MTI
Gertrude Weaver otthonában, a camdeni Silver Oaks Egészségügyi és Rehabilitációs Intézetben töltötte a születésnapját. Ajándékai között szerepelt idén az a díj, amellyel elismerték, hogy a népesség-nyilvántartási adatok alapján hivatalosan ő a legidősebb amerikai.
A Guinness világrekordok könyvével kapcsolatban álló Gerontológiai Kutatócsoport (GRG) a vizsgálata során rábukkant, hogy az 1900-ban tartott népszámlálás kétévesként tünteti fel Weavert, aki ezek szerint 1898-ban született.
A hiteles adatok alapján az amerikai matróna a 116. évét korábban betöltő japán Okava Misao után a második legidősebb ember a világon. Weaver Arkansas délnyugati részéről, a texasi határ mellől származik. 1915-ben ment férjhez és négy gyermeke született, akik közül már csak egy 93 éves fia van életben. A házassági kivonaton az asszony életkorát 17 évesként tüntették fel, ami szintén igazolja születési dátumát.
Bár születési bizonyítványa nem maradt fent, minden évben július 4-én ünnepli a születésnapját.
A Silver Oaks-i illetékesek szerint az idős hölgy egészsége idén kicsit megrendült, de még mindig kijár a szobájából, és részt vesz minden étkezésen, valamit egyéb elfoglaltságokban is. 104 évesen került be először a camdeni rehabilitációs központba, amikor csípőtörést szenvedett. Miután felgyógyult, hazatért, ahol unokája gondozta, 109 esztendős kora óta azonban ismét az otthon lakója.
Weaver szerint a hosszú élet titka: bízni kell az Úrban, keményen kell dolgozni és szeretni kell mindenkit.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:27 Elhunyt Ferenc pápa
- 6:40 Kínai áttörés a haditechnikában - újtípusú robbanószert teszteltek élesben
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06