Négy ujját veszítette el pár hónapja
Megtalálták a vízideszkás ujját... - egy hal gyomrában!
Egyelőre nem kéri vissza, de még meggondolhatja magát egy férfi, aki néhány hónapja wakeboardozás közben veszítette el négy ujját, most pedig közülük egy előkerült egy hal gyomrából.
2012.09.27 11:29ma.huEmberi ujjat talált egy halász, miközben épp a frissen kifogott pisztrángot tisztította az ameikai Idaho állam egyik városában. Nolan Calvin azonnal felhívta a seriffet, aki a laborba szállíttatta a rejtélyes darabot, ott pedig nem kellett sok hozzá, hogy az egész jó állapotban maradt ujjlenyomat alapján kiderítsék: az ujj ahhoz a wakeboardoshoz tartozik, aki néhány hónapja egy szerencsétlen baleset következtében veszítette el bal kezének négy ujját.
A 31 éves Hans Galassi június 21-én ment ki ugyanahhoz a tóhoz, amelyikből a hal most előkerült, igaz, néhány mérfölddel távolabb. Későbbi beszámolója szerint amikor a kezét épp a vízbe lógatta, ujjai váratlanul beleakadtak egy hurokba, ami egy kifeszített kötélen alakult ki, és nem tudta kihúzni, ahogy lendületből elhaladt a bójasor mellett. Aztán mégis megmozdult a keze, de ahogy kihúzta a vízből, döbbenten vette észre, hogy négy ujja hiányzik. "Nem éreztem fájdalmat, csak a húst és a csontokat láttam, de alig vérzett" - magyarázta.
Az azóta eltelt hónapokban már megkezdődött a rehabilitációja, már lassan megtanult fogni is a maradék egy ujja és a tenyere segítségével, de igencsak meglepődött, amikor felhívta őt a Bonner Country-i seriff és elkezdte mondani neki, hogy egy furcsa sztori miatt keresi. "Azt mondta, hogy egy halász a Priest-tónál kifogott egy halat, én pedig ekkor már pontosan tudtam, mit akar mondani. Mondtam neki: hadd találjam ki, megtalálták az ujjaimat a halban" - mesélte.
Most felajánlották neki, hogy bár további három ujjáról még mindig nincs hír, ezt az egyet visszavarrhatják neki, de Galassi nem élt a lehetőséggel. Mindenesetre a seriff megígérte, hogy pár hétig még megőrzi az ujjat, hátha meggondolná magát.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:18 Felborult egy motoros kishajó a Dunán, egy embert még keresnek
- 6:10 Szokatlan jelenségre figyeltek fel a bálványosi Csiszárfürdőn
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 18:34 Higiéniai problémák egy wellness-szállóban, a NAV leengedte a medence vizét
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06