Világvége
Koronavírus - Félezer tanuló jár a Debreceni Egyetemre az érintett térségekből
Az intézmény arra kéri a koronavírussal érintett országokból - Kína, Korea, Vietnam, Mongólia - származó hallgatóitól, ne utazzanak haza.
2020.01.28 18:45MTIA Debreceni Egyetem (DE) vezetése arra kéri a koronavírussal fertőzött országokból származó több mint ötszáz hallgatóját, hogy ne utazzanak az érintett térségekbe - közölte az egyetem rektora sajtótájékoztatón kedden az egyetemen.
Szilvássy Zoltán azt mondta: jelenleg vizsgaidőszak van, ilyenkor amúgy is kevesebben utaznak haza, most viszont azt ajánlják, hogy ezeket a tervezett utakat is halasszák el.
Jenei Attila, az egyetem nemzetközi oktatást koordináló központjának igazgatója hozzátette: a koronavírussal érintett országokból - Kína, Korea, Vietnam, Mongólia - több mint félezer hallgatójuk van, most mérik fel, hogy hányan utaztak haza.
Visszautazásuk zöme a kínai holdújév után, a hétvégére várható - mondta az igazgató megjegyezve, hogy tíz alatt lehet azoknak a hallgatóknak a száma, akik az ünnepekre hazautaztak.
Jeney Attila szerint négy hallgatójuk él Vuhan városában, ahol először mutatták ki az új koronavírust, közülük egy bizonyosan Debrecenben tartózkodik, a többiek hollétéről most tájékozódnak.
Hozzátette: a pánik megelőzése érdekében valamennyi, a térségből származó hallgatóval, aki a közelmúltban otthon járt, felvették a kapcsolatot, kérdőívekkel mérik fel az állapotukat és azt, hogy kikkel érintkeztek, bármilyen kockázat esetén az egyetem területén lévő háziorvoshoz irányítják az érintetteket - tette hozzá.
Szilvássy Zoltán rektor kiemelte: az egyetem klinikai központja és Kenézy egyetemi kórházának infektológiai intézete felkészült az influenzás betegek fogadására, de az új koronavírus kimutatására is.
A klinika intenzív osztályán lázkaput állítanak fel, ha valaki lázasan érkezik az intézménybe, azt a többi betegtől azonnal elkülönített rendszerben kezdik megvizsgálni - tette hozzá a rektor megjegyezve egyetemük egyik pilot üzeme is részt vesz az új koronavírus elleni hatóanyag kutatásában.
Berényi Ervin, a klinikai központ vezetője jelezte: miután a januártól márciusig terjedő időszak az influenza-járvány ideje, valamennyi intenzív osztályuk felkészült a betegek fogadására, minden műszer és a megfelelő személyzet rendelkezésükre áll, ha szükséges egy hét alatt további 40-80 ágyat tudnak elkülönítetten biztosítani erre a célra.
Az egyetem kínai hallgatói önkormányzatával "valós idejű a kapcsolatuk", folyamatosan tájékozódnak a Debrecenben tanuló kínai hallgatók állapotáról - húzta alá.
Várkonyi István, az infektológiai intézet intézetvezető főorvosa hozzátette: központjukban egy-, ileltve kétágyas kórtermekben, izoláltan tudják elhelyezni a betegeket, az egészségügyi személyzet védőfelszerelése rendelkezésre áll. Eddig egy, Mongóliából érkezett betegnél mutatták ki a hagyományos influenza-vírust - jelezte.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:47 Medve elől menekülve fulladt tóba egy 18 éves lány Hargita megyében
- 18:47 Viktor Janukovicsot további 15 év börtönre ítélték Ukrajnában
- 16:48 Óriási áramkimaradás bénította meg Spanyolországot és Portugáliát
- 14:56 Dunai hajóbaleset - megtalálták az eltűnt csepeli edző holttestét
- 12:53 NAV: hatszor bukott meg a próbavásárláson egy budapesti boltos
- 10:34 Négy év fegyházra ítéltek egy férfit, aki miatt halálra fagyott egy hajléktalan nő
- 8:37 Zöld utat kaptak a napfény tompítását célzó kísérletek
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06