Földmozgás
Negyvenezren váltak földönfutóvá a földrengés után Indonéziában
A szerda hajnali, 6,5-es erősségű földrengés fészke Szumátra szigetének északi részétől mintegy 18 kilométerre volt a tengerben, mintegy 10 kilométeres mélységben.
2016.12.10 11:36MTITöbb mint 43 ezer ember vált otthontalanná a szerdai földrengés miatt az indonéziai Aceh tartományban - közölték szombaton a helyi hatóságok.
Sutopo Nugroho, az indonéz katasztrófavédelem szóvivője elmondta: a 101 halálos áldozatot követelő földmozgás 11 600-nál is több házat tett lakhatatlanná. Korábban a legsúlyosabban érintett területeken 22 ezerre tették azok számát, akik elveszítették otthonukat.
Joko Widodo indonéz elnök pénteken a térségben járt, és azt ígérte: újjáépítik a házakat és mecseteket.
A szerda hajnali, 6,5-es erősségű földrengés fészke Szumátra szigetének északi részétől mintegy 18 kilométerre volt a tengerben, mintegy 10 kilométeres mélységben.
2004-ben a világ egyik legerősebb feljegyzett földrengése rázta meg a térséget, óriási cunamit indítva el, amelynek hullámai egészen a 4500 kilométerre lévő Szomáliáig elértek. Akkor 11 országban 230 ezer ember halt meg, többségük az indonéziai Aceh tartományban.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:27 Elhunyt Ferenc pápa
- 6:40 Kínai áttörés a haditechnikában - újtípusú robbanószert teszteltek élesben
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06