A miniszterelnök nem kertel!
Gyurcsány: milliárdokba fog kerülni a leminősítés
Milliárdokba fog kerülni az országnak, hogy a Standard and Poor's hitelminősítő intézet stabilról negatívra rontotta Magyarország adósosztályzatának kilátását - mondta Gyurcsány Ferenc miniszterelnök pénteken Brüsszelben.
2008.03.14 15:18MTIA leminősítésre reagálva a kormányfő felhívta a figyelmet arra, hogy a hitelminősítő intézet aggodalomra lát okot a népszavazás kimenetele miatt, hiszen érdemben csökkent Magyarország esélye a szükséges szerkezeti reformok végrehajtására. Gyucsány szerint ezért a leminősítésért a felelősség a népszavazás kezdeményezőit terheli.
Ismét negatív kilátás az S&P-től
Kevesebb mint másfél évvel a negatív kilátás stabilra javítása után, pénteken ismét leminősítést valószínűsítő negatívra rontotta a szuverén magyar adóskockázati besorolás kilátását a Standard & Poor's, arra a véleményére hivatkozva, hogy romlottak a tartós közfinanszírozási konszolidáció perspektívái.
A lépés nyomán az S&P Budapest külön osztályzatának kilátását is negatívra rontotta. A világ legnagyobb hitelminősítője a pénteki londoni bejelentés szerint egyben megerősíti a közepes befektetői "BBB plusz", és az elsőrendű "A-2"-es hosszú, illetve rövid futamú szuverén adósi besorolásokat. (Bővebb cikk a témában! )
PM: a Standard and Poor,s szerint folytatni kell a reformpolitikát
A Standard and Poor,s úgy véli, a kormánynak folytatnia kell reformpolitikáját, akkor válhat újra stabillá az általuk most negatívra változtatott, a besoroláshoz kapcsolódó kilátás - közölte a Pénzügyminisztérium (PM) pénteken, miután a nemzetközi hitelminősítő intézet bejelentette: stabilról negatívra rontotta Magyarország szuverén, "BBB plusz" adósosztályzatának kilátását, egyszersmind megerősítve az osztályzatot. (Bővebb cikk a témában! )
Veres: fontos jelzés a Standard and Poor's döntése
Fontos jelzésnek nevezte Veres János pénzügyminiszter a Standard and Poor's hitelminősítő pénteki bejelentését. A tárcavezető pénteken Budapesten sajtóbeszélgetésen hangsúlyozta: továbbra is határozottan kiáll amellett, hogy nincs lehetőség a költségvetés kiadási szintjének növelésére, egyben megerősítette, hogy az idén az államháztartás hiánya a GDP 4 százaléka alá csökken. (Bővebb cikk a témában! )
Gyurcsány: a pénzügyi piacok uniós szintű felügyeletére lenne szükség
Gyurcsány Ferenc magyar miniszterelnök olyan uniós testület létrehozását javasolja, amely áttekintené, miként lehet felügyeletet gyakorolni a pénzpiacokon tapasztalható folyamatok, ingadozások fölött, segítve a pénzügyi piacok stabilitását - erősítette meg pénteken Brüsszelben magyar kormányzati forrás az EU csúcstalálkozóján részt vevő diplomatáktól származó csütörtök esti értesüléseket. (Bővebb cikk a témában! )
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
- 12:31 Ferenc pápa a szombat esti virrasztás előtt megjelent a Szent Péter-bazilikában
- 10:30 Kilencen sérültek meg az M7-esen a Pázmándnál történt balesetben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06