Öt magyar pénzintézetnek adtak el swap termékeket

Elmarasztalhatják a Deutsche Bankot forint elleni spekuláció miatt

A Deutsche Bank elmarasztalásával zárulhat az a nemzetközi felügyeleti összefogáson alapuló ellenőrzés, amely a pénzintézet londoni irodájának forintpiaci tevékenységét vizsgálta - értesült a Figyelő.

2009.12.03 15:35MTI

Binder István, a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének szóvivője az MTI-nek a hírt sem megerősíteni sem cáfolni nem kívánta csütörtökön. A brit felügyeletnél, amely valószínűleg részese a nemzetközi felügyeleti együttműködésben zajló vizsgálatnak hasonló módon semmilyen felvilágosítást nem adtak az ügyben az MTI londoni tudósítójának.

A lap eheti számában azt írta, hogy a Deutsche Bank londoni irodája tavaly októberben öt magyar pénzintézetnek adott el speciális 5 éves árfolyam-index devizacsere (swap) termékeket, ezek a tranzakciók a forint intenzív gyengülése után komoly veszteségeket és elszámolási vitát okoztak. A felügyeleti vizsgálat ezt a tranzakciót elemezte. A hetilap információi szerint a tavaly októberi sokféle spekuláció közül ez az utolsó, amelyben felügyeleti eljárás zajlott.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.