Bajnai fizetett a legtöbbet
Hogyan lesz szétosztva? 3 milliárd folyt be a Krízisalapba
Több mint 3 milliárd forint adomány folyt be a múlt hét közepéig a Krízisalapba, melyből 22 millió forintot magánszemélyek fizettek be - olvasható a hétfői Népszavában.
2009.08.17 07:21NépszavaA gazdasági válság hatásainak enyhítésére létrehozott programhoz eddig 75-en csatlakoztak. A legtöbb pénzt (3 544 207 forint) Bajnai Gordon miniszterelnök fizette be, aki a teljes fizetését ide utalja.
A miniszterek egyhavi fizetésükkel járultak hozzá az alaphoz, Herczog László, a szociális tárca vezetője például 514 ezer 664 forintot utalt át.
A névsorban a szocialista politikusok mellett magánszemélyek is szerepelnek, a legtöbben, összesen 40-en 50 ezer forinttal járultak hozzá a rászorultak megsegítéséhez, a legkisebb felajánlott összeg 5 ezer forint - mutatta be a cikk a szociális minisztérium hétvégén közzétett összesítését.
A kérelmezők 20-50, de legfeljebb 100 ezer forint vissza nem térítendő támogatást kaphatnak az alapból - emlékeztetett a lap, majd utalt arra is, hogy a program augusztus 1-jén indult, és egyelőre november 30-ig tart.
A kormány egymilliárd forinttal indította útjára, ehhez az összeghez várták és várják a felajánlásokat.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
- 12:31 Ferenc pápa a szombat esti virrasztás előtt megjelent a Szent Péter-bazilikában
- 10:30 Kilencen sérültek meg az M7-esen a Pázmándnál történt balesetben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06