Gazdaság
Hszi Csin-ping: a vámháborúnak nincs győztese
Bárhogyan is változik a külső világ, Kína magabiztos marad.
2025.04.11 12:28MTIHszi Csin-ping kínai elnök pénteken Pedro Sánchez spanyol miniszterelnökkel tárgyalt Pekingben, ahol Hszi az Európai Unió és Kína kiegyensúlyozottabb kapcsolatait szorgalmazta és az Egyesült Államokkal fennálló kereskedelmi vitáról azt mondta, hogy "nem lesz győztese és csak elszigetelődéshez vezet".
A kínai elnök szerint Kína és az Európai Unió egyaránt a világ jelentős gazdasága, valamint a gazdasági globalizáció és a szabadkereskedelem határozott támogatói. Emellett a két fél szoros gazdasági szimbiózisban él, és együttes gazdasági teljesítményük meghaladja a világ gazdasági teljesítményének egyharmadát - mondta.
A találkozó során felszólította a két felet, hogy dolgozzanak együtt a gazdasági globalizáció és a nemzetközi kereskedelmi környezet védelmében, "közösen ellenállva az egyoldalú megfélemlítésnek".
"Ez nemcsak Kína és az EU jogos érdekeit védi, hanem a nemzetközi közösségen belüli tisztesség és igazságosság fenntartását is szolgálja a nemzetközi szabályok és rend megőrzése mellett" - fogalmazott.
Hszi a vámháború ügyével kapcsolatban elmondta, hogy Kína az elmúlt több mint 70 évben önállóan és fáradságos küzdelemmel érte el a fejlődést, "soha nem támaszkodott mások kegyeire", és nem is fél az "észszerűtlen elnyomástól".
"Bárhogyan is változik a külső világ, Kína magabiztos marad, és arra összpontosít, hogy jól intézze a saját dolgait" - tette hozzá.
A spanyol miniszterelnök is hangsúlyozta az Európai Unió és Kína közötti kapcsolatok fontosságát, megjegyezve, hogy az EU elkötelezett a nyitott és szabad kereskedelem, a multilateralizmus mellett és ellenzi az egyoldalú vámemeléseket - jelentette ki.
"Közös érdekeken akarunk dolgozni, kiegyensúlyozott módon előmozdítva a kereskedelmet és a befektetéseket, hogy országaink fejlődését a saját elképzeléseinkből kiindulva előnyösen szolgáljuk, emellett szorosabb kapcsolatokat kialakítva társadalmaink között" - szögezte le Sánchez.
A találkozó utáni sajtótájékoztatón bejelentették továbbá, hogy Kína és Spanyolország jegyzőkönyvet írt alá a spanyol sertéshús kínai piacra való bejutásáról, miután tavaly júniusban a kínai kormány dömpingellenes vizsgálatokat indított az uniós hústermékekkel kapcsolatban.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:39 A legrégebbi ismert meteorraj figyelhető meg jövő hét kedden
- 16:37 Szijjártó: az amerikai pénzügyminisztérium levette Rogánt a szankciós listáról
- 14:35 Emelkedik a galandféreg-fertőzések száma
- 12:33 Hazatért az utolsó macedón sérült a Honvédkórházból
- 10:31 Meteorológia: ez már az idei első nyári nap
- 8:30 MÁV: földre festett piktogramok kerülte a vasúti átjárókba
- 6:28 Budapest100 - Rekordmennyiségű ház- és közösségi kert nyitja meg idén a kapuit
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06