Katar a világ legnagyobb szállítója
Cseppfolyós földgáz szállításáról tárgyalt Gyurcsány Ferenc
Cseppfolyós földgáz szállításának távlatairól tárgyalt csütörtökön Dohában Gyurcsány Ferenc Abdullah Hamad al-Attija katari miniszterelnök-helyettessel, ipari és energiaügyi miniszterrel.
2009.01.22 13:00MTIKatari energiahordozók magyar vásárlása, magyar élelmiszerek katari értékesítése és a felsőoktatási együttműködés volt a három fő téma az előző este azon a tárgyaláson is, amelyet Hamad Bin Jasszem Bin Dzsabr asz-Szani katari miniszterelnökkel folytatott a magyar kormányfő. A kicsi, de dúsgazdag Öböl menti monarchia, Katar a világ legnagyobb cseppfolyósföldgáz-szállítója.
A Perzsa (Arab)-öböl térségében tett látogatásán - Katar előtt Ománban folytatott tárgyalásokat - Gyurcsány Ferenc kifejtette magyar és helybeli újságírók előtt, hogy a magyar élelmiszer-exportőrök értékes piacra tehetnek szert a térségben, mert annak energiahordozókban gazdag, jómódú államai behozatalra szorulnak számos alapvető élelmiszerből. A katari fővárosban csütörtökön késő délelőtt Hamad Bin Kalifa asz-Szani emír fogadta a magyar kormányfőt.
Gyurcsány Ferenc és kísérete helyi idő szerint kora délután (közép-európai idő szerint déltájt) indul haza, és várhatólag a kora esti órákban érkezik Budapestre. A kormányfő tárgyalásaival párhuzamosan több nagy magyar cég vezetői is megbeszéléseket folytattak Katarban. A Mol Nyrt. is a cseppfolyós földgáz (LNG) beszerzésének lehetőségeit firtatta - közölte az MTI-vel Hernádi Zsolt elnök-vezérigazgató.
Benyomása szerint a katari fél érdeklődést mutat az iránt a magyar elképzelés iránt, hogy a horvátországi Krk szigetén építendő nagy LNG-terminált katari cseppfolyós földgázzal lássák majd el folyamatosan. A horvát INA, az osztrák OMV kőolajipari vállalatok mellett a Mol is részt kíván venni a terminál építésében.
Az LNG-terminál rendeltetése, hogy a cseppfolyósított földgázt visszaalakítsa légneművé, és a csővezetékbe szivattyúzza. Ahhoz, hogy Magyarország hozzáférhessen a katari cseppfolyós földgázhoz, még arra is szükség van, hogy összekössék a horvát és a magyar csővezetékrendszert is.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:27 Elhunyt Ferenc pápa
- 6:40 Kínai áttörés a haditechnikában - újtípusú robbanószert teszteltek élesben
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06