Élénkítő programok a láthatáron

Újabb kamatcsökkentés jöhet

Keresztülvihetőnek tartotta a további kamatcsökkentést Ben Bernanke Fed elnök hétfőn texasi üzletemberek előtt mondott beszédében.

2008.12.02 09:28MTI

Mindamellett figyelmeztetett: behatároltak a kamatcsökkentésnek az élénkítő hatásai az amerikai gazdaságra, amely Bernanke szerint még jövőre is gyengélkedni fog.
 
A Fed irányadó kamata jelenleg 1 százalék - ilyen alacsony kamatszintre az elmúlt fél évszázadban csak egyszer volt példa - s elemzők arra számítanak, hogy a Fed következő, december 15-16-án tartandó kamatdöntő ülésén ismét a kamat csökkentéséről fognak határozni. 

Bernanke ugyanakkor határozott intézkedéseket sürgetett az amerikai gazdaság védelmére, s közölte, hogy miután a kamatok a zéró szinthez közelítenek, a Fed a maga részéről értékpapírok vásárlásával, illetve a piacok háttértámogatásával igyekszik hozzájárulni a pénzügyi stabilitás megteremtéséhez. Henry Paulson pénzügyminiszter Washingtonban arról beszélt, hogy tárcája aktívan dolgozik újabb gazdaságélénkítő programokon a pénzügyi rendszer megszilárdítása, a hitelnyújtás aktivizálása végett.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.