Megváltoztak a körülmények
A hitelpiaci válság átírhatja a taszári pályázatot
A taszári repülőtér-fejlesztésre meghirdetett pályázat jövőjét is átírhatja a globális pénzügyi válság - írta pénteken a Somogyi Hírlap.
2008.11.14 10:15MTI, Somogyi HírlapKolber István (MSZP) miniszterelnöki megbízott a megyei napilap kérdésére közölte: a megváltozott nemzetközi hitelpiaci körülmények és a befektetői mozgástér szűkülése megkövetelheti, hogy lazítsanak a tender szigorú követelményein.
"A szigorú, nehezen teljesíthető pályázattal azt kívántuk határozottan jelezni, hogy nem a taszári repülőtér eladásában, hanem a hasznosításában gondolkodunk, ám a pályázat megfogalmazásakor, hónapokkal ezelőtt még senki sem láthatta, hogy a világméretű pénzpiaci válság megingatja és állami mentőövre szorítja a bankrendszert" - mondta Kolber István. Közölte: a pénzügyi válság új kihívást jelent, a taszári pályázati kiírás esetleges változtatása többször szóba kerül.
A kiírás megváltoztatásához azonban a Nemzeti Vagyongazdálkodási Tanács döntése szükséges, ezért a november végi beadási határidőig annak meghosszabbításáról, illetve a kiírás garanciális elemeiről is tárgyalnak a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. szakértőivel.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:18 Felborult egy motoros kishajó a Dunán, egy embert még keresnek
- 6:10 Szokatlan jelenségre figyeltek fel a bálványosi Csiszárfürdőn
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 18:34 Higiéniai problémák egy wellness-szállóban, a NAV leengedte a medence vizét
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06