Napokon belül rendelkezésre áll
Székesfehérvár két és fél milliárdot kap a börgöndi reptér megvásárlására
A városnak napokon belül rendelkezésére állhat majd a fedezet ahhoz, hogy előreláthatólag 2015 januárjában megvásárolhassa a börgöndi repteret és a hozzá tartozó ipari parkot.
2014.12.22 19:36MTIAláírta a börgöndi repülőtér megvásárlásához szükséges állami támogatásról szóló megállapodást Székesfehérvár polgármestere - közölte a város önkormányzati kommunikációs központja hétfőn az MTI-vel.
A közlemény szerint Cser-Palkovics András polgármester úgy fogalmazott: nagyon régi probléma oldódhat meg azzal, hogy a kormány 2 milliárd 550 millió forinttal támogatja az értékes terület megvételét.
A városnak napokon belül rendelkezésére állhat majd a fedezet ahhoz, hogy előreláthatólag 2015 januárjában megvásárolhassa a börgöndi repteret és a hozzá tartozó ipari parkot - emelte ki a polgármester.
Székesfehérvár önkormányzata 2012 októberében döntött úgy, hogy visszakéri a börgöndi repülőtér területét a befektető cégtől, a Biggeorge's-NV Zrt.-től, mert évek óta nem történt érdemi előrelépés a repülőtér ügyében.
A városi közgyűlés ugyanabban az évben, december 21-én mondta ki, hogy a befektető szerződést szegett. Tavaly szeptemberben Cser-Palkovics András bejelentette: Székesfehérvár önkormányzata és a befektető szóbeli megállapodása értelmében a börgöndi repülőtér visszakerülhet a város tulajdonába, a vele szomszédos ipari parkot pedig a két fél közösen fejlesztheti.
Idén augusztusban a Magyar Közlönyben megjelent határozat szerint a kormány "egyes székesfehérvári stratégiai jelentőségű vagyontárgyak önkormányzati tulajdonba kerülése érdekében" nyújt a támogatást.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:41 Brazíliában és Olaszországban képviselik hazánkat a 2025-ös Magyar Ifjúsági Robot Kupa győztesei
- 22:31 NGM: vezetőváltás az N7 Holding élén
- 20:30 Meghalt Ferenc pápa - Este tartják a szertartást, amelyen a Vatikán hivatalosan is megállapítja a pápa halálát
- 18:29 Meghalt Ferenc pápa - A Fehér Ház közleményben fejezte ki részvétét
- 16:28 Meghalt Ferenc pápa - Szerb, boszniai, montenegrói és koszovói reagálás
- 14:27 Meghalt Ferenc pápa - Róma városa elindult a Vatikán felé a pápa halálhírére
- 12:25 Peking szankciókkal válaszolt az amerikai intézkedésekre
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06