Keleti nyitás
Erősítik a magyar-laoszi agrárkapcsolatokat
"Laosz 2015-ben csatlakozik az ASEAN Gazdasági Közösséghez, és a Magyarországgal való együttműködés segítene az ezzel járó kihívások leküzdésében és a lehetőségek kiaknázásában."
2014.03.07 04:40MTI
Magyarország keleti nyitás politikájának része a magyar-laoszi agrárkapcsolatok erősítése, a kutatóintézetek közötti intenzív együttműködés folytatása, különösen a halászat, az állattenyésztés és a takarmánygyártás területein - erről is tárgyalt Czerván György, a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) agrárgazdaságért felelős államtitkára Fuang Parisak Pravongviengkham laoszi mezőgazdasági miniszterhelyettessel csütörtökön Budapesten - közölte a VM az MTI-vel.
A miniszterhelyettes vezette laoszi delegáció a "Világfórum és Kiállítás a Családi Gazdálkodásról" konferenciára érkezett Magyarországra. A közlemény szerint Fuang Parisak Pravongviengkham hangsúlyozta: Magyarország kiemelt partnere Laosznak a természeti erőforrások fenntartható hasznosításában, különös tekintettel a délkelet-ázsiai országban rendelkezésre álló "zöld" erőforrásokra és a fenntartható agrárgazdálkodás fejlesztése területén meglévő magyar eredményekre és tapasztalatokra. A laoszi mezőgazdasági miniszterhelyettes hozzátette: Laosz 2015-ben csatlakozik az ASEAN Gazdasági Közösséghez, és a Magyarországgal való együttműködés segítene az ezzel járó kihívások leküzdésében és a lehetőségek kiaknázásában.
Mindkét fél megerősítette, hogy elő kívánják mozdítani az együttműködést a két ország között például a családi gazdaságok tevékenységére alapozott modell élelmiszer-biztonsági rendszerének létrehozásában, a laboratóriumi háttér kialakításában, az állategészségügyi szolgáltató háttér fejlesztésében, a vidéki lakosság élelmiszerellátásának és az élelmiszertermelésből élők megélhetésének javításában több laoszi körzetben, valamint a magáncégek együttműködésének ösztönzésében. Laoszban a mezőgazdaság a nemzetgazdaság egyik fő pillére, a foglalkoztatottak mintegy 71 százaléka az agrárszektorban dolgozik. Az ország GDP-jének 48 százaléka a mezőgazdaságból, illetve a természeti erőforrások hasznosításából származik - áll a közleményben.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:27 Elhunyt Ferenc pápa
- 6:40 Kínai áttörés a haditechnikában - újtípusú robbanószert teszteltek élesben
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06