A biztosítók egyedi eljárást alkalmaznak

Fizetne-e bombaügyben a biztosító?

A IX. kerületben talált és kedden kora este hatástalanított kéttonnás bomba komoly kérdéseket vet fel a biztosítási piacon - írta szerdán a Napi Gazdaság.

2008.07.30 07:12Napi Gazdaság

Eltérő véleményen vannak a biztosítótársaságok a tekintetben, mi történne akkor, ha második világháborús bomba okozna sérüléseket - olvasható a lapban. Az Allianz Hungária és az Union Biztosító szerint az otthonbiztosítások fedezetei között szerepel a robbanás is, tehát a biztosítás feltételei szerint egy meglévő otthonbiztosításra ilyen esetben is téríteniük kell a társaságoknak.
 
A társaságok álláspontja szerint ebben az esetben aktív háborús cselekménnyel nem hozható összefüggésbe a bombarobbanás, így a háború nem szerepelhet mint kizáró ok. A cégek így mind a személyi, mid a vagyoni károkat megtérítenék a biztosítási szerződésben szereplő értékig - írta a Napi Gazdaság. A K és H Biztosítónál másképpen vélekednek, úgy gondolják a káresemények között szerepel többek között a robbanás is, ez azonban a társaság szerint jóval hétköznapibb károkra vonatkozik.

A cég szerint így igazából biztosítási eseménynek csak a robbanás következtében fellépő egyéb károkat - például tűz- vagy üvegkárokat - kell tekinteni, amit a biztosítóknak meg kell téríteniük. A társaságnál ugyanakkor arra is felhívták a figyelmet, hogy a hazai biztosítási gyakorlat szerint ha ilyen rendkívüli és a lakosság nagy tömegét érintő káreseményről van szó, a biztosítók egyedi eljárást alkalmaznak és még akkor is térítenek - legalább részben - ha a biztosítási szerződés szerint biztosítási esemény nem következet be - olvasható a lapban.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.