Devizapiac

Ismét 300 forint alatt az euró árfolyama

Ismét 300 forint alá került az euró árfolyama csütörtökön délelőtt, miután előző este 300 fölé gyengült a forint az euróval szemben.

2013.03.07 10:33MTI

Az eurót délelőtt fél tízkor 299,46 forinton jegyezték a bankközi devizapiacon a kora reggeli 300,01 forint és a szerda esti 300,14 forint után. Utóbbi árfolyam  kilenchavi csúcsot jelent, Utoljára tavaly június elején volt ilyen gyenge a forint.
   
A piacon úgy vélik, egyelőre csak "megtesztelte" a forint a 300-as árfolyamot, de nem valószínű, hogy tartósan afölé emelkedne, inkább némi erősödésre számítanak a kereskedők.
   
Délután a Nemzetgazdasági Minisztérium közli a költségvetés előzetes februári számait. Szintén délután az Európai Központi Bank tart kamatdöntő ülést, amelyet követően Mario Draghi elnök  sajtótájékoztatójára figyel majd a piac, meglepetések azonban nem várhatók a kereskedők szerint. 
   
Az amerikai dollár jegyzése 230,12 forintnál volt délelőtt az előző esti 231,20 forint feletti jegyzések után.
   
A svájci frankot 242,96 forinton jegyezték az esti, 243,80 forintot követően.
   
A japán jen árfolyama 2,4485 forint az előző esti 2,46 körüli értékek után.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.