Értéktőzsde

BUX: közepes forgalom, enyhe javulás

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 46,95 pontos, 0,25 százalékos csökkenéssel, 18.637,15 ponton zárt pénteken.

2012.09.21 17:20MTI

A részvénypiac forgalma 9,1 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest. Az optimista nyugat-európai tőzsdékhez képest a BÉT enyhén pesszimista képet mutatott pénteken - mondták az MTI által megkérdezett elemzők. Nagy Bertalan, az Equilor vezető befektetési tanácsadója jelezte, a német DAX index 0,3 százalékos pluszban, míg a BUX ugyanekkora mínuszban zárt. A csökkenés oka a Mol papírjainak áresése volt. 

Az OTP áremelkedése pedig azzal is magyarázható, hogy akik Mol részvényeket adtak el, azok OTP papírokat vásároltak, miután annyira lement az áruk, hogy érdemes volt venni belőlük - mondta a tanácsadó. Német Sándor, a Buda-Cash Brókerház kereskedelmi igazgató-helyettese a jó nemzetközi klímával magyarázta a nyugat-európai tőzsdék emelkedését, de szerinte nagyobb teljesítmény csak akkor várható, ha ősszel csitulnak az euróval kapcsolatos problémák. A magyar börze enyhe esését stagnálásként értékelte az igazgató- helyettes, viszont - a jelenlegi körülmények között - jónak tartotta a valamivel 9 milliárd forint feletti forgalmat. 

A Mol árfolyama 305 forinttal, 1,64 százalékkal 18.315 forintra csökkent, 1,5 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények 26 forinttal, 0,68 százalékkal 3.866 forintra erősödtek, forgalmuk 6,1 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 4 forinttal, 0,94 százalékkal 428 forintra nőtt, forgalma 654,2 millió forint volt. A Richter papírok árfolyama 120 forinttal, 0,30 százalékkal 39.525 forintra esett, a részvények forgalma 646,0 millió forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 78,0 millió forintos forgalom mellett 165 forinttal, 0,94 százalékkal 17.765 forintra emelkedett. 

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 1.102,66 ponton zárt pénteken, ez 13,58 pontos, 1,25 százalékos emelkedés a csütörtöki záráshoz viszonyítva. A BÉT áruszekciójában pénteken a takarmánykukorica, a nagy olajtartalmú napraforgómag és a nagy olajtartalmú repce határidős áraiban volt változás. A malmi búza jegyzése decemberre 69.000, márciusra 71.500, májusra 73.500 forint maradt. A takarmánybúza ára decemberre 68.100 forint, változatlanul. 

A takarmánykukorica ára novemberre 500 forinttal 69.500 forintra, márciusra 1.000 forinttal 71.500 forintra, májusra pedig szintén 1.000 forinttal, 74.000 forintra csökkent. A decemberi ár 70.500 forint maradt. A nagy olajtartalmú napraforgómag jegyzése októberre 500 forinttal 142.000 forintra esett. Novemberre 143.100 forint, decemberre 144.100 forint maradt az ár. A nagy olajtartalmú repce határidős ára novemberre 1.000 forinttal 138.000 forintra, és márciusra is 1.000 forinttal 142.000 forintra esett.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.