Nem része a problémának?
Olaszország kikéri magának az euróbajt
Olaszország egyáltalán nem része az euró problémájának Franco Frattini külügyminiszter szerint. A miniszter minderről a Frankfurter Allgemenie Zeitung pénteki számában nyilatkozott, miközben több német szakértő úgy vélekedett: az eurót nem Brüsszelben és nem is Athénban, hanem Rómában kell megmenteni.
2011.10.28 09:29MTIEzzel szemben az interjúban Frattini visszautasította, hogy Olaszországot tekintsék az egyik leggyengébb láncszemnek az eladósodott országok között. Ennek kapcsán azt hangoztatta, hogy a G7-csoport országai közül Olaszország lesz az egyetlen, amelyik 2011-ben költségvetési többlettel rendelkezik majd.
"Ez még Németországnak sem sikerül" - tette hozzá.
A külügyminiszter - aki a Silvio Berlusconi miniszterelnök vezette Szabadság Népe párt tagja - hangsúlyozta, hogy a kormány reformokra törekszik, mert ez Olaszország érdeke. Utalt az ezzel kapcsolatos heves belpolitikai vitákra, és úgy vélte, hogy ilyen körülmények között a brüsszeli politikai nyomás csakis hasznos lehet. Frattini szerint a most elhatározott reformokba már két évvel ezelőtt kellett volna belekezdeni. Franco Frattini nem cáfolta, de nem is erősítette meg a Berlusconi tervezett lemondásával kapcsolatos híreszteléseket.
Úgy vélekedett ugyanakkor, hogy a jelenlegi helyzetben Olaszország számára az új választások a lehető legrosszabb megoldást jelentenék, mert utat nyitnának az országgal szembeni pénzpiaci spekulációk előtt.
Az új választásoknál valószínűbbnek, de rendkívül nehezen megvalósíthatónak nevezte, hogy a jelenlegi kormánykoalíció új vezetéssel működhet tovább.
A lap kérdésére válaszolva a külügyminiszter elfogadhatónak, sőt bátorítónak nevezte, hogy a reformok érdekében az európai intézmények nyomást gyakoroljanak Olaszországra. Azt azonban elutasította, hogy egyes országok tegyék ezt.
Ezzel összefüggésben közvetve elsősorban Franciaországnak üzent, és nyíltan bírálta Nicolas Sarkozy francia elnököt, amiért a brüsszeli csúcsértekezleten az ott elhangzott olasz ígéretekkel kapcsolatosan gúnyos grimaszokat tett.
A francia államfő magatartását irritálónak és sértőnek nevezte, szavai szerint ez még a Sarkozy mellett álló Merkel kancellár számára is kínos volt. A külügyminiszter ugyanakkor elismerően szólt a német kancellár "bátor" szerepvállalásáról, és úgy vélekedett, hogy Németországot joggal illeti meg az európai vezető szerep.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
- 12:31 Ferenc pápa a szombat esti virrasztás előtt megjelent a Szent Péter-bazilikában
- 10:30 Kilencen sérültek meg az M7-esen a Pázmándnál történt balesetben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06