Élénkülő gazdaság
Rekordszintű lehet az idei adóbevétel Németországban
A német gazdaság folytatódó élénkülésének egyik hatásaként a vártnál is nagyobb lehet az idei adóbevétel, elképzelhető, hogy rekordszintű lesz - közölte Christian Breuer, a müncheni egyetem ifo gazdaságkutató intézetének adóügyi szakértője.
2011.07.24 16:29MTIAz Euro am Sonntag című német hetilapnak a szakértő azt mondta, hogy az intézet adóügyekkel foglalkozó csoportja most 565-570 milliárd euró közötti adóbevétellel számol. Breuer emlékeztetett arra, hogy a költségvetés idei adóbevételével kapcsolatos előrejelzést a közelmúltban "javították fel" 537 milliárd euróról 555 milliárd euróra. A szakértő azonban azt mondta, hogy novemberben felülvizsgálják a becslést az addig beérkező adatok alapján, s elképzelhető, hogy az idei adóbevétel felülmúlja majd a 2008. évi 561 milliárd eurós rekordot.
Az idei első három hónapban a német hazai össztermék (GDP) növekedése 1,5 százalék volt az előző negyedévhez képest. A második negyedévben ez valószínűleg 0,5 százalékra lassult, az ország pénzügyminisztériumának pénteken ismertetett előrejelzése szerint.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:27 Elhunyt Ferenc pápa
- 6:40 Kínai áttörés a haditechnikában - újtípusú robbanószert teszteltek élesben
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06