null

Dj Jutasi

<i>"Szerintem a zene egy híd, mely segít átkelni a folyón. A zenész készíti a hídat, én csak próbálom mutatni az utat..."
2002.05.25 22:21

Dús szemöldök, átható tekintet, közvetlen stílus, barátságos hangvétel jellemző Jutasi Tamásra, aki a "Good Morning Hungary" zeneszám készítője, amely egy Másfél nótának a remixe. Az azonos című klipp kapcsán beszélgettünk vele...

"Megkerestem egy barátomat, aki kísérleti videoművész, és sok klippet készített már, többek között az első Sunset Café válogatásról a Plútó Project formáció vizuális világát alkotta meg. Beszélgettünk hangulatokról, érzésekről, a természet törvényeiről, és a történet alakítása közben már megállapodtunk, hogy valós hétköznapi helyszíneket keresünk. Mindenképen szerettem volna valahogy belehelyezni a nézőt a figurába."

Miért választottátok épp a történetmesélést egy olyan időszakban, amikor a világ tele van a gyors vágásokkal felpörgetett, szemkápráztató feeling-klippekkel, melyek többnyire a stylistok és a digitális vágók munkáját dícséri? A főszereplő sem kivarrott vállú szépséges feketeherceg fehér cabrioval, hanem egy munkanélküli nagybőgős, aki a híd alatt tanyázik; éppen utcai zenéléssel tölti idejét, amikor magát az aranyhalat dobják kalapjába.

"Elég hitelesen játszotta a szerepét Dávid barátunk, aki üzletember, egyébként az ő boltjában játszódik a klipp egy jelenete. Mindig is vonzódtam a műfajhoz, szeretem a videoklippeket. A technóban szép Az egyén diadala, de én szeretem a story klippet, ami vezet."





(Az egyén diadala című filmre utal, melynek ő volt a zenei szerkesztője. A 97-ben Magyar Filmszemlén bemutatott dokumentumfilmben Füstös Zsolt, a rendező, a techno-szubkultúra bemutatására vállakozott, mely zenei továbbképzésen túl az úgynevezett X generáció életmódját is bemutatja.
A technokultúra instrumentális lényege: ..olyan hangulati zene, mely szöveg híján nem mondja meg mit és hogyan kell éreznie a hallgatónak, saját képzeletére van bízva mit ért vagy érez meg a zenéből, így a tapasztalás az egyén intuíciójából fakad.)
Tamás korán megismerkedett az akkor még alternatív videoművészettel, amikor 85-ben a Margithíd discóban játszott zenékre hangulatilag vetítettek képeket a még Amerikából behozott kalóz VHS kazetták filmjeiből. Hogyan kezdődött a lemezlovas pályád?

"83-ban volt az első buli ahol Oszter Károly helyett léptem be, aki azért nem ért rá, mert a klippjüket vágták éppen Deák Mikivel."

[1/2]next
  1. 1. oldal
  2. 2. oldal

print cikk nyomtatása
comment Szólj hozzá!

Kapcsolódó írások:

Klip Klip Hurrá

Belépés és regisztráció
Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.