
"Megvette volna más": barátságos OMV-Mol kombinációt akarnak az osztrákok
Az OMV barátságos megközelítésben szeretné elérni az osztrák olajcég és a magyar Mol "kombinációját", budapesti és bécsi központtal, közös irányításban azért, hogy az iparág további konszolidációjában állni tudják a versenyt.
2007.08.08 14:24, Forrás: MTI
Ez Wolfgang Ruttenstorfer, az OMV vezérigazgatója t mondta el egy szerdán tartott sajtóbeszélgetésen.
A vezérigazgató újságírói kérdésre válaszolva annyit mondott: a két cég "kombinációjának" számos lehetősége van, de a piac a tőkepiaci megoldást részesíti előnyben. Azt hogy ennek egy készpénzes ajánlat, vagy részvénycsere vagy bármilyen más technika a módja, ez a tárgyalások eredményének függvénye. A vezérigazgató a nyilvános vételi ajánlatot firtató kérdésekre azt válaszolta, hogy most ilyen döntés nincs az asztalon. Magyarázatként hozzáfűzte: a helyzet dinamikusan változik és nehéz megjósolni, mi történik a következő időszakokban. Az OMV-t nem sürgetik sem a részvényesei, sem az idő.
Az OMV-t két tényező hajtja előre a Mol-lal kapcsolatban: az egyik az, hogy a piaci verseny az ilyen elképzelések mellett szól, "ha tetszik, ha nem", a másik pedig a részvénytulajdonosok döntése. Az osztrák állam 31,5 százalékban tulajdonos az OMV-ben, a másik nagytulajdonosa pedig a IPIC. Ez stabil részvényesi struktúrát jelent, míg a Mol esetében ez nem mondható el - mondta a vezérigazgató.
A következő két-három évben erősödik az iparági konszolidáció és ha nem az OMV, akkor más tesz hasonló lépéseket. Az OMV képes egymaga is szembenézni a piaci kihívásokkal - hangsúlyozta a vezérigazgató.
Wolfgang Ruttenstorfer arra a kérdésre nem kívánt válaszolni, hogy szerinte a Mol menedzsmentje miért fogadta ellenségesen a "közeledést". Annyit mondott, hogy még Csák Jánossal kezdték meg 2000-ben a tárgyalásokat, és szerinte a Mol jelenlegi menedzsmentje érzelmi okokból elutasító. "Remélem, hogy a tárgyalásokon bemutatott tervek változtatnak ezen. Már a Mol-részesedésünk növelése előtt számos tárgyalást folytattunk az együttműködés különböző lehetőségeiről, de folyamatosan az volt a benyomásunk, hogy a Mol vezetőinek mások a célkitűzései. A mi célunk változatlan: "kombinált vállalatot létrehozni a két cégből" - hangsúlyozta a vezérigazgató.
A részvényhányad növelése nyomán a Mol-lal szembeni ellenséges kivásárlási kísérletnek minősített eseményekkel kapcsolatban az osztrák olajcég vezetője azt mondta: "...ott követtük el hibát, hogy - a Mol iránti lojalitásból - a két cég ötvözésére vonatkozó elképzelésről csak a Mol menedzsmentjével tárgyaltunk, és nem fordultunk a publikumhoz. Ha nem mi vesszük meg a Rahimkulov-család tulajdonában lévő Mol-részvényeket, megvette volna más". A vásárlás racionális lépés volt és jó befektetésnek bizonyult - tette hozzá.
A vezérigazgató magyarázata szerint egy kombinált vállalkozás nagyobb projektekre, beruházásokra lenne képes a régióban és ez növelné az osztrák és a magyar energia piac ellátásának biztonságát is és a magyar és osztrák cég helyzetét erősítené a piaci versenyben.
![]() | ![]() |
Kapcsolódó írások:
A Mol felkéri az OMV-t, hogy vessen véget a kettős beszédnek
Az OMV ajánlatott tett a MOL-ra? A hírt cáfolja az érintett
OMV ajánlat a Mol-ra?
"Értékromboló lenne a Mol-OMV egyesülés"
A Mol elutasította az OMV megkeresését
Folytatódik a Mol-OMV csata: az osztrákok egyesülnének, a magyarok mentik a céget
A Mol-OMV fúzió nem növelné a hatékonyságot
OMV és MOL, egyesüljetek? - Ausztria támogatná
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06