Kiütés
Könnygázt és méretes zakót kapott az Újpest Egerszegen
Jubileumot ünnepeltek Zalaegerszegen, mivel a csapat az 1001. élvonalbeli találkozóját vívta az Újpest ellen - az 1000. mérkőzést idegenben volt kénytelen lejátszani a zalai gárda.
2008.03.01 08:48nb1.huAz ünnep okán gálamérkőzést szerveztek a vezetők, amelyen a zalaegerszegi öregfiúkat 7-4-re múlta felül a magyar válogatott öregfiúk csapata. Az igazi fieszta azonban csak a kezdő sípszó után kezdődött el: már a 15. percben vezetést szerzett a ZTE, miután Waltner passzát Zatara előbb Balajczába lőtte, de ismételve, a kipattanó labdát már a kapuba fejelte. Még fel sem eszméltek a gól után a lilák, amikor Meyé beadásából Waltner növelte kettőre az előnyt.
Az újpesti védők olykor nem találták a helyüket, ami a harmadik zalaegerszegi gólnál mutatkozott meg a leginkább: egy előrevágott labda Böjte fejéről Meyé elé pattant, aki előbb lefutotta Juhárt, majd Balajcza mellett a kapuba bombázott. Az első félidőhöz még hozzátartozik, hogy a harmadik zalai gól előtt a két szurkolótábor elkezdte egymást görögtűzzel dobálni.
Ekkor rohamrendőrök állak a drukkerek közé, könnygázt is bevetettek, de szerencsére a második játékrészre már lehiggadtak a fanatikusok. Vissza a futballhoz: a második félidő elején szépített az Újpest, miután Tisza lövésébe kézzel ért bele Waltner Róbert a tizenhatoson belül. A jogosan megítélt büntetőt Tisza előbb Vlaszákba lőtte, de a kipattanóval már neki sem akadt gondja.
Ám, hogy a vendégeknek még csak reménykedni se maradjon idejük, Zatara 3 méterről megszerezte második találatát a mérkőzésen. A 4-1-s végeredmény reálisnak mondható, ugyanis az Újpest ma jóval a tudása alatt teljesített, a Zalaegerszeg játékosai ugyanakkor szárnyaltak.
A szép számú szurkolóhad jól szórakozhatott a találkozót látva, aki ma a helyszínen nem a magyar futballal törődött, az vessen magára, mert ma valóban játszottak a csapatok Zalaegerszegen.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:27 Elhunyt Ferenc pápa
- 6:40 Kínai áttörés a haditechnikában - újtípusú robbanószert teszteltek élesben
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06