Huszár Erika lesz a zászlóvivő a záróünnepélyen
Vancouver 2010 - A téli olimpia eredményei a legutóbbi versenyszámokban
Sífutásban lengyel aranyérem született, hódeszkázásban hazai siker férfi párhuzamos óriás-műlesiklásban, az alpesi síben Razzoli maradt az élen férfi műlesiklásban - Gyorskorcsolyában németeké és kanadaiaké a győzelem, a curling-ben szintén Kanada, bob négyesben pedig Amerika örülhetett.
2010.02.28 13:30MTISífutás: lengyel aranyérem női 30 km-en
Justyna Kowalczyk nyerte szombaton a női sífutók 30 km-es, tömegrajtos, klasszikus stílusú versenyét, ezzel Lengyelország első aranyérmét szerezte a vancouveri téli olimpián.
A második helyen Marit Björgen ért célba. Győzelme esetén a norvég versenyző az első sífutó lehetett volna, aki egy olimpián négy elsőséget gyűjt be. Harmadikként a finn Aino-Kaisa Saarinen végzett.
Hódeszka: hazai siker férfi párhuzamos óriás-műlesiklásban
A kanadai Jasey Jay Anderson nyerte a férfi hódeszkások párhuzamos óriás-műlesikló számát a vancouveri téli olimpia szombati versenynapján.
A hazaiak 34 éves, négyszeres világbajnok versenyzője negyedik olimpiáján első érmét szerezte. Az esőben rendezett döntőben a nála tíz évvel fiatalabb osztrák Benjamin Karlt győzte le. A harmadik helyen a francia Mathieu Bozzetto végzett, aki a "kisdöntőben" az orosz Sztanyiszlav Detkovnál bizonyult gyorsabbnak.
Alpesi sí: Razzoli maradt az élen férfi műlesiklásban
Giuliano Razzoli győzött férfi műlesiklásban szombaton a vancouveri téli játékokon, ezzel 1992 után - Alberto Tomba nyomdokába lépve - nyert ismét olasz alpesi síelő olimpiai aranyérmet.
A második helyen a horvát Ivica Kostelic végzett, aki a kanadai játékokon - szuperkombinációban - volt már második, s újabb sikerével összességében háromszoros olimpiai ezüstérmessé lépett elő.
A harmadik helyre a második futamban nagyon gyors svéd Andre Myhrer jött be. Az osztrák Benjamin Raich negyedik lett, így Ausztria óriási meglepetésre a férfiak között egyetlen érmet sem nyert alpesi síben. Bene Márton nem tudott lejönni a pályán az első futamban, így ő kiesett.
Gyorskorcsolya: kanadai és német győzelem
A férfiaknál Kanada, a nőknél Németország nyerte a gyorskorcsolyázók csapat üldözéses versenyét szombaton a vancouveri téli olimpián.
Kanada a döntőben az amerikaiakat előzte meg, a bronzérmet a norvégokat legyőző hollandok szerezték meg.
A nőknél a doppingvétség miatt eltiltott Anni Friesinger-Postma nélkül is begyűjtötték az aranyérmet a németek, akik a döntőbe jutásért a végül negyedik amerikaiaknál bizonyultak jobbnak. A fináléban két századmásodperccel voltak gyorsabbak, mint a japánok.
Bob: amerikai diadal négyesben
A Steven Holcomb vezette amerikai egység nyerte a négyesbobosok versenyét a vancouveri téli ötkarikás játékok szombati versenynapján. Az Egyesült Államok ezzel 62 év után szerzett ismét olimpiai aranyérmet bobban.
A világranglista-vezető amerikai együttes a - kettesben nyert negyedik olimpiai aranyérmével a sportág történetének legeredményesebb versenyzőjévé vált - német Andre Lange által irányított csapat előtt végzett az élen.
A németek legjobb négyese a negyedik, utolsó futamban előzte meg az addig előttük álló kanadai négyest.
Curling: Kanada 100 százalékos teljesítménnyel nyert
Kanada nyerte a férfi curling tornát szombaton a vancouveri téli olimpián. A Kevin Martin vezette hazai csapat a döntőben 6-3-ra verte Norvégiát, ezzel visszavágott a 2002-es téli olimpia fináléjában elszenvedett vereségért.
Kanada mind a 12 összecsapását megnyerte Vancouverben. Az aranymérkőzésen a norvégok a hatodik sorozatig nem tudtak pontot elérni, addigra a hazaiak 3-0-ra elhúztak. A bronzérmet Svájc szerezte meg az Európa-bajnok Svédország legyőzésével.
Huszár Erika lesz a zászlóvivő
Kétórásra tervezik a vancouveri téli olimpia záróünnepélyét, amelyen a magyar zászlót a csapatból legjobban szerepelt versenyző, Huszár Erika viszi majd.
A rövidpályás gyorskorcsolyázó a négy évvel ezelőtti ötkarikás játékok negyedik helye után mostani, szintén 1500 méteren kiharcolt hatodik helyezésével ismét pontot szerzett, és az ötödikként végzett váltónak is tagja volt.
Kapcsolódó írások:
- Vancouver 2010, jégkorong: nagyon nehezen nyertek a csehek
- Vancouver 2010, bob: hazai egység vezet a női ketteseknél
- Vancouver 2010: Knoch Viktor szerint hibáztak a bírók
- A svédek aranyat lőttek Vancouverben
- Vancouver 2010: visszalép a megsérült román szánkós
- Vancouver 2010: olimpiaellenes tüntetőket vettek őrizetbe
- Vancouver 2010, szánkó: gyászszünettel indult a férfi egyesek versenye
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:27 Elhunyt Ferenc pápa
- 6:40 Kínai áttörés a haditechnikában - újtípusú robbanószert teszteltek élesben
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06