Elégedett a kapitányként debütáló Storcz
Kajak-kenu eb: öt sikert remélt, hat arany lett
Összességében elégedetten értékelte a vasárnap zárult brandenburgi kajak-kenu Európa-bajnokságot Storcz Botond szövetségi kapitány, akinek csapata hat arany-, kilenc ezüst- és két bronzérmet gyűjtött a németországi viadalon. A kajakosként háromszoros olimpiai bajnok szakember - aki ezúttal debütált kapitányként - előzetesen öt sikert remélt úgy, hogy a győzelmek közül kettő születik ötkarikás számban.
2009.06.29 10:35MTI - Fotó: MTIA mérleg hat arany lett, ezek közül négyet - Kovács Katalin (K-1 500 m), Vajda Attila (C-1 1000 m), a Sáfrán-testvérek (C-2 1000 m), valamint a Kozák Danuta, Szabó Gabriella duó (K-2 500 m) révén - olimpiai távon aratott a csapat.
"A női szakággal maradéktalanul elégedett lehetek, az ő szereplésükhöz nem is kell semmit hozzáfűzni" - utalt Storcz arra, hogy a hölgyek közül senki nem végzett a másodiknál rosszabb helyen, bármelyik számot tekintve.
"A férfi kajakosokkal kapcsolatban ugyanakkor már kettős érzés van bennem - folytatta értékelését. - Egyrészt nagyon örülök annak, hogy a gyengébb olimpiai szereplés után a két páros, Kökényék és Kammererék eredménye megmutatta, igenis ott vagyunk az élmezőnyben. Az ezres négyes ugyan csak ötödik lett, de ilyen rövid idő alatt nem is lehetett sokkal többet várni az egységtől, amely a vb-ig még biztosan javulni fog.
Ami viszont egy kicsit csalódás, az a két egyes, Kucsera és Molnár. Rutint kell még szerezniük ebben a számban, de meggyőződésem, hogy mindkettőjüknek van jövője." Az Európa-bajnokságot Storcz az augusztusi, kanadai világbajnokság egyik felkészülési állomásának tekintette. A nem olimpiai számokban két hét múlva újabb válogató következik Szegeden, az ötkarikás számokkal kapcsolatban azonban már csak három nyitott kérdés van a vb-részvételt tekintve.
A két négyes (női K-4 500, férfi K-4 1000) és a női K-2 500 m. A válogatási elvek szerint a kapitány kedden nevezi meg azt a két csapathajót, amelyet ő a legjobbnak tart, és ezt hívhatják ki az "önjelölt" egységek. A női kajakpárosoknál az a kérdés, hogy az első válogatón győztes Kovács, Janics duó a vb-n akar-e indulni ebben a számban, mert ha nem, akkor újabb forduló következik a világbajnoki csapatba kerülésért.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
- 12:31 Ferenc pápa a szombat esti virrasztás előtt megjelent a Szent Péter-bazilikában
- 10:30 Kilencen sérültek meg az M7-esen a Pázmándnál történt balesetben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06