Bocsánatot kért Isten kezéért
Az isteni Maradona vallomása
Huszonkét év elteltével Diego Armando Maradona újra beszélt isteni góljáról, melyet a mai napig átkoznak a britek.
2008.02.01 07:47ma.hu
1986, Mexikó: Diego Armando Maradona két góllal verte Angliát a Világbajnokság negyeddöntőjében. Az egyik gól az évszázad találata lett: Maradona fél pályán át vitte a lasztit, kicselezte a fél angol védelmet kapusostól , majd a hálóba gurított.
A másik miatt a mai napig átkozza a fél világ. Történt, hogy az isteni Diego egyszerre ugrott fel Shilton kapussal. A nem éppen magasságáról ismert argentin sztár magasabbra emelkedett, mint a hálóőr, és kezével beütött a lasztit a hálóba.
A kezezést mindenki látta, leszámítva a játékvezetőt. Akkor azt mondták, Isten keze volt. Maradona most azt állítja, megbánta a történteket: „ha visszautazhatnék az időben és megváltoztathatnám a történelmet, megcsinálnám” – közölte a The Sun értesülése szerint.
Maradona nyilatkozata azért érdekes, mert a mai napig nem kért egyszer sem bocsánatot a 47 éves labdarúgó. Akkor még „Isten kezéről és egy zseni fejéről” beszélt csak a később több botrányba keveredett, Argentínában Istenként imádott játékos.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:18 Felborult egy motoros kishajó a Dunán, egy embert még keresnek
- 6:10 Szokatlan jelenségre figyeltek fel a bálványosi Csiszárfürdőn
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 18:34 Higiéniai problémák egy wellness-szállóban, a NAV leengedte a medence vizét
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06