Jól teljesítettek idegenlégiósaink
Két magyar gól a hétvége mérlege
A magyar válogatott légiósai jó hétvégét zártak, a német, a holland, a belga és az angol pontvadászatban pályára lépő futballistáink közül sem volt senki vesztes csapat tagja.
2008.12.01 18:09mlsz.huNémetországi légiósaink jó hétvégét zártak, a Dárdai Pált foglalkoztató Hertha BSC és a Torghelle Sándorral felálló, másodosztályú Augsburg is nyerni tudott. A Berlinben futballozó középpályás a Köln elleni 2-1-es siker mellett annak is örülhet, hogy csapata már dobogós helyen áll a bajnokságban, míg az Augsburg támadója újabb gólt ünnepelhetett (az ellenfél a Rostock volt, a végeredmény 2-0 lett), immár a hatodikat a szezonban. Huszti Szabolcs is győztes gárda tagja volt, ráadásul adott egy gólpasszt is, a Hannover 3-2-re győzte le a Karlsruhét. Hajnal Tamás nem tudta megismételni ugyan az előző két hétvégén mutatott kiváló teljesítményét, de végigjátszotta a Wolfsburg ellen 0-0-ra végződő összecsapást.
Az angol élvonalban ezúttal nem volt kezdő egyik válogatottunk sem, Gera Zoltán az utolsó percekben állt be a Fulhambe az Aston Villa elleni, 0-0-ra végződő idegenbeli összecsapáson, Halmosi Péter pedig a 69. perctől volt tagja a Hull City együttesének, ez a mérkőzés szintén döntetlent hozott (1-1). A második ligában Priskin Tamás végigjátszotta a Watford mérkőzését, csapata hazai közönség előtt 1-1-re végzett a Doncaster ellen.
Hollandiában két győzelem és két döntetlen volt válogatottjaink mérlege. Két szombaton pályára lépő játékosunk egy-egy pontot szerzett, Dzsudzsák Balázs a PSV színeiben a Heerenveen otthonában, Bodor Boldizsár a Roda csapatában a De Graafschap pályáján. Dzsudzsákékhoz hasonlóan a vasárnap pályára lépő válogatott futballistáink is kilencven perc játéklehetőséget kaptak, a Vermes Krisztiánnal felálló Sparta Rotterdam a NAC Bredát verte 4-0-ra, míg a NEC Nijmegen Babos Gáborral a kapujában győzött 6-1-re a Volendam ellen.
Belgiumból is magyar sikerekről érkeztek hírek: Tóth Balázs, a Racing Genk középpályása - csakúgy mint a múlt héten - gólt szerzett és gólpasszt adott együttese bajnokiján. A genkiek a Cercle Bruges-t verték 3-2-re. Juhász Roland is győztes csapat tagja volt, az Anderlecht középső védője kilencven percet játszott a Dender otthonában 2-0-ra megnyert összecsapáson.
A spanyol első osztályban az Osasuna nem tudta megszerezni első idegenbeli sikerét. A pamplonai gárdában Vadócz Krisztián csereként jutott szóhoz az utolsó negyedórában, a házigazda Malaga 4-2-re nyert.
Az olasz másodosztályban a Brescia idegenben verte 2-0-ra a Mantovát, a győztes csapatnak tagja volt Vass Ádám is, aki végigjátszotta a találkozót. A Vaskó Tamást végig soraiban tudó Avellino otthon kapott ki a Riminitől 2-0-ra, míg a Sassuolo Filkor Attila epizódszereplésével (a középpályás az utolsó öt percre állt be) 1-1-re végzett Ascoliban.
Szélesi Zoltán együttese, a francia másodosztályú Strasbourg hazai pályán kapott ki 2-0-ra a Guingamptól, a válogatottnál is számításba vett védő kezdőként lépett pályára. Svájcban Vanczák Vilmos együttese, az FC Sion otthon kapott ki 1-0-ra, a válogatott védője végig a pályán volt. Az osztrák élvonabeli Salzburg a múlt heti hazai vereség után ezúttal idegenben tudott nyerni, a listavezető együttes a Mattersburg otthonában aratott 4-2-es sikert, Bodnár László végigjátszotta a találkozót.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:41 Brazíliában és Olaszországban képviselik hazánkat a 2025-ös Magyar Ifjúsági Robot Kupa győztesei
- 22:31 NGM: vezetőváltás az N7 Holding élén
- 20:30 Meghalt Ferenc pápa - Este tartják a szertartást, amelyen a Vatikán hivatalosan is megállapítja a pápa halálát
- 18:29 Meghalt Ferenc pápa - A Fehér Ház közleményben fejezte ki részvétét
- 16:28 Meghalt Ferenc pápa - Szerb, boszniai, montenegrói és koszovói reagálás
- 14:27 Meghalt Ferenc pápa - Róma városa elindult a Vatikán felé a pápa halálhírére
- 12:25 Peking szankciókkal válaszolt az amerikai intézkedésekre
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06