Murray - Henman még bőven előttem van
Roppant szerény a britek teniszcsillaga
Hiába nyerte meg immáron második Masters Series tornáját a brit Andy Murray, a fiatal teniszező egyelőre továbbra is a földön jár, s nagy alázattal nyilatkozik példaképéről, Tim Henmanról.
2008.10.20 13:29koac, ma.huA mindössze 21 éves Andy Murray Gillian Simont 6-4 7-6 arányban verte a madridi tenisztorna döntőjében, s ezzel ő lett az első brit származású teniszező, aki két Masters Series versenyen is diadalmaskodni tudott. Ez óriási teljesítmény, ám a fiatal játékos továbbra is úgy véli, nagyon sokat le kell még tennie az asztalra, hogy Tim Henman szintjére emelkedhessen.
Murray talán túlzottan szerényen nyilatkozik, mikor azt állítja: „Tim sokkal jobb volt, mint én.” A már visszavonult honfitársával kapcsolatban azt is hozzátette: „Nyolc vagy kilenc éven keresztül mindig ott volt a top 10-ben, Wimbledonban évről-évre nagyszerűen játszott, ráadásul mind a négy Grand Slam tornán eljutott az elődöntőig.” (Valójában Ausztráliában ez sosem sikerült Henmannak.)
Bár Henman érdemeit hiba lenne kisebbíteni, de Murray idei teljesítményét elnézve nyugodtan mondhatjuk róla, hogy eljutott arra a szintre, hogy nyugodtan egy lapon emlegethetjük elődjével. A skót származású Murray idén bejutott élete első Gram Slam fináléjába (US Open), Wimbledonban is sikerült a legjobb nyolc közé verekednie magát, s tornagyőzelmei száma immáron 7-re rúg.
Bár összességében természetesen fiatal korából adódóan nem tarthat még annyi győzelemnél, mint elődei, a már említett Henman, vagy az adogatógép Rusedski, ám azzal, amit idén letett az asztalra talán már túl is szárnyalta őket. Az utóbbi időben nyújtott teljesítménye láttán nyugodtan kijelenthetjük, hogy a teniszvilág korábbi hármas osztottsága helyett immáron négy igazi vezéralakról beszélhetünk. Federer, Nadal és Djokovics mellett most már Murray is ott tart, hogy gyakorlatilag bárhol győzhet bárki ellen. Ezen a szinten Henman talán sohasem volt.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:27 Elhunyt Ferenc pápa
- 6:40 Kínai áttörés a haditechnikában - újtípusú robbanószert teszteltek élesben
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06