Csalás
Vádat emeltek a pécsi női kosárlabdacsapat két volt vezetője ellen
A másodrendű vádlott cége 400 millió forintot kapott a Pécsi Női Kosárlabda Kft.-tól, de a szerződésben vállalt munkát nem végezte el, és minderről valótlan tartalmú számlákat állított ki.
2014.12.02 14:11MTIVádat emelt a pécsi női kosárlabdacsapatot működtető cég két volt vezetője ellen Baranya Megyei Főügyészség, mert álláspontja szerint tevékenységükkel 80 millió forint adóhiányt okoztak a költségvetésnek - tájékoztatta a főügyészség kedden az MTI-t.
A közlemény szerint 2007 decemberében a Pécsi Női Kosárlabda Kft. akkori ügyvezetője a cég nevében marketingtevékenységre szóló megbízási keretszerződést kötött a kft. működtetésében, gazdasági döntéseinek meghozatalában szerepet vállaló társa cégével.
A cél az volt, hogy a Kft. bevételei, valamint a vele szerződött játékosok után fizetendő adót, járulékot jogosulatlanul csökkentsék.
A másodrendű vádlott cége 400 millió forintot kapott a Pécsi Női Kosárlabda Kft.-tól, de a szerződésben vállalt munkát nem végezte el, és minderről valótlan tartalmú számlákat állított ki.
Az ügyészség úgy találta, hogy a vádlottak az adóbevételt különösen nagymértékben csökkentő adócsalást követtek el.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Gazdaságpolitikai váltást sürget a Mi Hazánk
- 20:53 A kórházban meghalt az a férfi, aki a TEK intézkedése közben sebesült meg
- 18:51 Szakértői vizsgálatnak vetik alá a koronavírus-járvány ellen használt vakcinákat
- 16:50 Világháborús légibomba került elő a városligeti hőlégballon közelében
- 14:45 Erős földrengés rázta meg Isztambult - pánik és evakuálás a metropoliszban
- 12:42 Felhőszakadásra, villámárvízre figyelmeztet a meteorológia
- 10:37 Tömegmészárlás turisták ellen Kasmírban - legalább 27 halott egy terrortámadásban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06