Több ezer rendőrt vetnek majd be
Komoly biztonsági tervvel készülnek a Boston Maratonra
A Boston Maraton történetében még soha nem készültek olyan komoly biztonsági tervvel az eseményre, mint a hétfőn sorra kerülő, 118. rendezvényre.
2014.04.18 13:07MTI
Tavaly a futóverseny célegyenesében - a Boylston Streeten - két bomba robbant fel, a detonációban három ember meghalt, több mint 260-an pedig megsebesültek. Dave McGillivray versenyigazgató most a "világ legbiztonságosabb helyének" nevezte Bostont, s hozzátette, biztos abban, hogy ezúttal nem lesz probléma, ugyanakkor elárulta, még soha nem aggódott annyira, mint az idei maraton előtt.
A biztonsági tervet szeptemberben kezdték el elkészíteni, a bostoni futásra 36 ezer versenyzőt, s egymillió nézőt várnak. Az útvonal mentén 130 elitkatona és 3500 rendőr - közülük 500 inkognitóban - ügyel majd a biztonságra.
Tavaly a férfiaknál az etióp Lelisa Desisa, a nőknél pedig a kenyai Rita Jeptoo győzött, de a robbantás miatt az eredményekre senki sem figyelt. Akkor a futók közül 5600-an be sem fejezhették a versenyt, a rendőrség ugyanis megállította őket.
Barack Obama, az Egyesült Államok elnöke most azt mondta: "Amikor a nap hétfőn felkel a Boylston Street felett, több tízezer ember mutatja majd meg, hogy Boston erős, mégpedig azzal, hogy a városban újra maratont fut."
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:27 Elhunyt Ferenc pápa
- 6:40 Kínai áttörés a haditechnikában - újtípusú robbanószert teszteltek élesben
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06