Sokan feladták
474 hajó teljesítette a távot a Kékszalagon
Szombat délelőtt 9 óráig - nem hivatalos adatok szerint - 474 hajó teljesítette az idei, 44. Kékszalag MVM Partner Nagydíj Balaton-kerülő vitorlásverseny távját, és mintegy száz hajó adta fel a viadalt.
2012.07.07 11:30MTIAz összegzés szerint az eseményen általában gyenge szél fújt, ám zivatarok és fülledt meleg tették próbára a résztvevőket. A helyi zivatarokból nem alakult ki erősebb szél, így az indulók nagy része technikai probléma nélkül vészelte át a versenyt, amelyen megdőlt a Kékszalag 57 éves rekordja. A győztes a Fifty-Fifty nevű, Józsa Márton kormányozta vitorlás lett, 10 óra 34 perc 15 másodperces idővel, amely több mint öt perccel jobb, mint a Nemere II. cirkáló 1955-ben felállított csúcsideje. A nagydíj csütörtöki rajtjára csaknem 600 egység sorakozott fel.
A rekkenő hőségben kezdődő verseny nyitónapjának reggelén derült ki, hogy a két évvel ezelőtt győztes német Roland Gäblert éjszakai szívpanaszai miatt kórházba kellett szállítani, így hajója a NaturAqua végül hiányzott a startvonalról. Ott volt ugyanakkor a tízszeres Kékszalag-győztes Litkey Farkas a Budapest Bank nevű katamaránjával és egy magyar fejlesztésű hajó, a kétárbocos Fifty-Fifty. Ez utóbbi katamaránnal a Keszthelyi-öblöt elhagyva élre állt Józsa Márton és csapata.
A hajó a megélénkülő szélben egyre gyorsabb lett, átvette a vezetést, a Tihanyi-szorosig növelte előnyét, végül rekordidő alatt ért célba. Litkeyéknek - technikai hiba, törés miatt - mintegy másfél kilométerrel a cél előtt fel kellett adniuk a küzdelmet, így Petrányi Zoltán lett a második (11:01:28 ó) a brands.hu elnevezésű, szintén kéttestű vitorlással, míg harmadikként Rauschenberger Miklós legénysége teljesítette a távot (11:28:12 ó) a Szentkirályi Principessa nevű liberával.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:27 Elhunyt Ferenc pápa
- 6:40 Kínai áttörés a haditechnikában - újtípusú robbanószert teszteltek élesben
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06