Rio 2016
Sidi 10., Szabián 42. fekvő puskában
Sidi Péter a 10., míg Szabián Norbert a 42. lett a kisöbű szabadpuska fekvő számban a riói olimpia pénteki versenynapján.
2016.08.12 15:41MTIA világ- és többszörös Európa-bajnok Sidi hétfőn az ötödik helyen végzett légpuskában, a fekvőre viszont nem mert jósolni, mert mint mondta, ebben a számban bármi megtörténhet, 30-40 lövő is van a mezőnyben, aki az elején végezhet.
Az alapversenyt kissé pontatlanul kezdte a világklasszis puskás, két alacsonyabb tízes után 9,6-os találat következett, s az első tíz kísérletet 102,8 körrel zárta. Ezt követően egyre magabiztosabbá vált, egyedül a harmadik szériája volt egy picit alacsonyabb (103,0), a verseny második felében folyamatosan lépett előrébb, s végül 623,3 körrel a tizedik helyen zárt, 1,5 körre elmaradva a finálétól.
"Az első tízben lenni a világon az mindig nagy dolog, olimpián is, s azt hiszem a többi puskás lövő összetenné a kezét, ha ez sikerülne neki" - értékelte versenyét Sidi. "A régi számítással 596 kört lőttem, ami tulajdonképpen mindig döntőt ért a korábbi olimpiákon. Ez a tizedelős rendszer kicsit szerencsejáték. Egyik lövő sem tudja megmondani, hogy miért 10,4, vagy 10,8 egy lövés, ezek már mind tökéletesen leadott lövések, a különbség a technikán és a szerencsén múlhat. Összességében ez kiváló melegítés volt a 3x40-re, a tizedik hely jó előjel."
A tavalyi Európa-bajnokságon ötödik Szabián Norbertnek ezúttal nem ment olyan jól, 617,3 körrel végzett, ami a 42. helyet jelentette a 47 fős mezőnyben.
"Az elejével elégedett voltam, a harmadik sorozatban azonban túl későn jöttem ki pihenni, és sokat hibáztam. Aztán később már sikerült belső tizeseket lőni, ám a hibák is becsúsztak. Örülök, hogy itt lehettem, és képviselhettem a hazámat" - mondta az MTI-nek az UTE lövője.
A hétfőn légpuskában ötödik Sidi Péternek még hátravan a legerősebb száma, a 3x40 lövéses összetett verseny vasárnap, melyben Péni István is szerepel. Szabián Norbertnek ez volt az egyetlen száma az olimpián.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:27 Elhunyt Ferenc pápa
- 6:40 Kínai áttörés a haditechnikában - újtípusú robbanószert teszteltek élesben
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06