Egymást érik a kulturális programok
Pezseg a kulturális élet Debrecenben
A Tavaszi Fesztiválnak épphogy vége, máris újabb művészek hoznak változatosságot a cívisváros életébe. A debreceni Kölcsey Központ tavaszi-nyári programnaptárában tánc, divatbemutató és sok-sok igényes zene található.
2008.03.27 18:55ma.hu
Nosztalgikus hangulatú balett-est a Kölcsey Központ következő három hónapjának nyitánya. A klasszikus balett királynőjére, Anna Pavlovára és korára emlékezik Debrecen szülöttje és díszpolgára, a Kossuth-díjas zongora-virtuóz, Vásáry Tamás feleségével, a balett-csillag Tunyogi Henriettel április 12-én.
Hazánk egyik legnagyobb divattervezője, a Magyar Köztársasági Érdemrenddel kitüntetett Zoób Katti az ezerszínű tavaszt hozza el Debrecenbe a nőiességet újradefiniáló, varázslatos tavaszi - nyári ruhakölteményeivel, és Zsolnay ékszerkollekciójával április 13-án. Instrumentális háttér nélkül teremt egyedi zenei hangzást április 22-én, a fennállásának 40. évfordulóját ünneplő világhírű The King’s Singers együttes.
A tízujjas gitártechnika nagymestere, Tommy Emmanuel a country, a blues és a jazz sajátos metszetét alkotva kápráztatja el közönségét április 23-án. A XIX. Debreceni Országos Nyári Tárlat fődíjasának, a festőművész Hartung Sándornak a műremekei április 23. és június 1. között megtekinthetők a Kölcsey Központban.
Operettek kedvelőit várja 25-én a szeszélyes április, s a Központban a Nagyvilág című rendezvénysorozat az észt kultúra titkaival csábítja az érdeklődőket egy utazásra április 26. és 29. között.
Magyarország első számú jazz/world fusion zenekara, a Djabe érkezik a cívisvárosba május 3-án, s először látogat Debrecenbe május 12-én, a világszerte elsöprő sikereket arató Anoushka Shankar, az indiai származású szitárművész. A Kölcsey Központ gondol a gyermekekre is. Május 18-án a Központban a gyerekek című sorozat keretében Halász Judit koncertjével köszönti fel az apróságokat.
A Zongora mesterei közül a finn pianista, korunk egyik legizgalmasabb muzsikus egyénisége, Olli Mustonen tárja fel május 25-én a Bösendorfer Imperial kimeríthetetlen gazdagságú hangzásvilágát. A nyári pihenéshez Básti Juli, Udvaros Dorottya, Cserhalmi György és Kulka János férfi-női kapcsolatokat feltáró színész-koncertje teremti meg a hangulatot.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:18 Felborult egy motoros kishajó a Dunán, egy embert még keresnek
- 6:10 Szokatlan jelenségre figyeltek fel a bálványosi Csiszárfürdőn
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 18:34 Higiéniai problémák egy wellness-szállóban, a NAV leengedte a medence vizét
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06