Az ép látásúak is megismerhetik
Tapintható képzőművészeti alkotásokból nyílik kiállítás
A tárlaton a budapesti Kézzelfogható Alapítvány művészeinek munkáit a látássérültekhez hasonló módon ép látásúak is megismerhetik .
2010.11.09 10:00MTITapintható képzőművészeti alkotásokból nyílik kiállítás szerdán Szekszárdon, a tárlaton a budapesti Kézzelfogható Alapítvány művészeinek munkáit a látássérültekhez hasonló módon ép látásúak is megismerhetik.
A Tolna Megyei Gyermek és Ifjúsági Közalapítvány székházában szombatig nyitva tartó, Láthatatlan kultúra című kiállításon húsz tapintható festmény, fafaragás, kisplasztika várja az érdeklődőket, a látássérült és látó alkotókat tömörítő fővárosi művészcsoport mellett egy pirogránit szoborral Fusz György szekszárdi szobrászművész is bemutatkozik.
A tárlatot a látás hónapja dél-dunántúli programjainak zárásaként rendezi meg a Ki-látás Közhasznú Alapítvány, a Kézzelfogható Alapítvány és bátaszéki Láncszem látássérültek egyesülete.
Vozár Pál, a Ki-látás alapítvány projektmenedzsere az MTI-nek elmondta: a szervezet korábban Kaposváron rendezett hasonló kiállítást, a szekszárdi tárlat ahhoz képest annyiban új, hogy a látássérült embereket az alapítvány munkatársai segítik a művek értelmezésében azzal, hogy vezeti a kezüket az alkotásokon.
A látássérült emberek megértését is segítő program keretében az ép látogatók takaró szemüveggel - a sérültekhez hasonló módon - ismerhetik meg a plasztikákat és festményeket; a kiállításra iskolás csoportokat is várnak.
A Kézzelfogható Alapítvány ez év májusában Budapesten, a Nádor-teremben rendezett egynapos, tapintható tárlatot üveg, kerámia, textil tárgyakból, szobrokból és illatos képekből.
Vozár Pál ezzel kapcsolatban megjegyezte: a fővárosban kulturális téren is több lehetősége van a látássérülteknek, mint vidéken; Szekszárdon például eddig nem volt lehetőségük arra, hogy hasonló művészeti élményben részesüljenek.
A tárlat megnyitóját borkóstoló és a Szekszárdi Gitárkvartett játéka színesíti, majd a kiállító művészek beszélnek a közönségnek az alkotások keletkezéséről.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:18 Felborult egy motoros kishajó a Dunán, egy embert még keresnek
- 6:10 Szokatlan jelenségre figyeltek fel a bálványosi Csiszárfürdőn
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 18:34 Higiéniai problémák egy wellness-szállóban, a NAV leengedte a medence vizét
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06