Drága Termékenység
Van rá keret? Önt is várja egy ritka Munch!
Edvard Munch kevés, még magánkézben lévő festményeinek egyikét árverezi el május 4-én a Christie's aukciósház New Yorkban.
2010.04.12 15:05MTIA norvég művész Termékenység című képe a becslések szerint 25-30 millió dollárt (4,9-5,85 milliárd forintot) ér. A festmény első tulajdonosa Max Linde német mecénás volt, aki segített Munchnek megalapozni németországi sikereit.
A kép 1918 óta többnyire skandináv gyűjteményekben szerepelt, de szerte Európában és Amerikában is láthatta a közönség kiállítások alkalmával. A Termékenység nagyméretű, 128-szor 158 centiméteres olajfestmény, amelyet Munch még pályafutása első éveiben, a XIX. század végén készített.
Ez az időszak különösen termékeny korszaka volt a festőnek. A képen vidéki öltözetet viselő pár látható egy fa alatt állva, a nő minden bizonnyal gyermeket vár.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:27 Elhunyt Ferenc pápa
- 6:40 Kínai áttörés a haditechnikában - újtípusú robbanószert teszteltek élesben
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06