Bogányi Gergely Baráti Kristóffal játszik
Újévi és születésnapi koncert a Gödöllői kastélyban
Régi vágya teljesül Gödöllőn az új év kezdetén Bogányi Gergely zongoraművésznek, hiszen együtt játszhat Baráti Kristóf hegedűművésszel: közösen nyithatják meg a 2010-es esztendő zenei évadját a kastély dísztermében.
2009.12.30 10:13ma.huKülönleges koncertet ad 2010. január 3-án, vasárnap este 19 órakor a Gödöllői Kastély dísztermében Bogányi Gergely zongora- és Baráti Kristóf hegedűművész.
"Régi vágyam teljesül Gödöllőn az új év kezdetén, végre sikerült összeegyeztetni és együtt játszhatok Baráti Kristóf hegedűművésszel. Büszke vagyok rá, hogy közösen nyithatjuk meg a 2010-es esztendő zenei évadját a kastély varázslatos dísztermében. A műsorunk is ünnepi, a hegedű-zongora repertoire legkiemelkedőbb remekműveivel készülünk. Reméljük, hogy Beethoven és Brahms szerzeményei hasonlóképpen gazdag, szép és fontos élményben részesíti kedves Mindnyájukat, mint amelyben minket részesítettek a felkészülésünk alatt." - nyilatkozta Bogányi Gergely.
A műsor:
Ludwig van Beethoven: Kreutzer szonáta
Johannes Brahms: d-moll szonáta
Jegyár:
3.000Ft, nyugdíjas-diák: 2.000Ft
A művészről
"Kristóf hihetetlenül nagy tehetség. Óriási karrier előtt áll". (Vadim Repin hegedűművész)
Baráti Kristóf 1979-ben született Budapesten. Zenész családból származik, édesanyja hegedűs, édesapja csellista. Gyermekkora nagy részét Venezuelában töltötte, ahol 8 évesen lépett először színpadra szólistaként a Maracaibói Szimfonikus Zenekarral.
Zenei tanulmányait édesanyjával kezdte, majd Caracasban, Emil Friedman professzor irányításával folytatta. 12 éves korában nyert felvételt a Budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Előkészítő Tagozatára, ahol Tátrai Vilmos és Szenthelyi Miklós voltak a mesterei.
Eduard Wulfson Professzor, a Stradivarius Társaság igazgatója 1996-ban fedezte fel őt a párizsi "Jacques Thibaud" Nemzetközi Hegedűversenyen, és ettől kezdve zenei tanácsadója, szakmai mentora lett.
Wulfson a híres orosz hegedűiskola tradíciójának egyik örököse. Tudását, amit tanáraitól, Yehudi Menuhintól, Nathan Milsteintől és Henryk Szeryngtől kapott, adta tovább Kristófnak.
Vendégtanárként részt vett - Ida Handel, Vadim Repin és Natalia Gutman mellett - azokon a mesterkurzusokon, melyeket Eduard Wulfson szervezett a "Château de Champs-Sur-Marne" kastélyban, illetve a párizsi Sorbonne Egyetemen.
Rendszeresen fellép Magyarország és a világ nagy koncerttermeiben, kiváló zenekarokkal, jeles karmesterekkel, ünnepelt előadója jelentős fesztiváloknak.
Kristóf a Stradivarius Társaság jóvoltából a "Lady Harmsworth" nevű 1703-as Stradivari mesterhegedűn játszik, amely hozzájárul előadóművészetének még teljesebb kibontakozásához.
Bogányi Gergely másnap ünnepli a 36. születésnapját.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:40 Kínai áttörés a haditechnikában - újtípusú robbanószert teszteltek élesben
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
- 12:31 Ferenc pápa a szombat esti virrasztás előtt megjelent a Szent Péter-bazilikában
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06