Bodrogi Gyula Életmű-díjat kapott

Miskolci siker a Vidor Fesztiválon

A Miskolci Nemzeti Színház művészei kapták a legjobb előadásért járó Dottore-díjat a nyíregyházi Vidor Fesztiválon, ahol Bodrogi Gyula, a budapesti József Attila Színház tagja Életmű-díjat vehetett át - közölte a seregszemlét szervező nyíregyházi Móricz Zsigmond Színház sajtóreferense vasárnap az MTI-vel.

2009.09.06 09:28MTI

A miskolci színészek Ken Ludwig Botrány az operában című bohózatával érdemelték ki a fődíjat - mondta Magyar Krisztina. Bodrogi Gyula, aki Francios Veber Bérgyilkos a barátom című komédiájában játszott szerepet a fesztiválon, pályafutásának kimagasló színházi, film- és televíziós alakításaiért vehette át az Életmű-díjat a nyíregyházi rendezvény díjkiosztó gáláján.

Magyar Krisztina tájékoztatása szerint a fesztivál legjobb utcaszínházi előadásért járó díját a Debreceni Szárnyas Sárkányok társulata kapta a L'avare című produkcióért, míg a versenyfilmek közül a Kaméleon című alkotásnak ítélte oda a zsűri a legjobb filmvígjáték Hyppolit-díját. A legjobb alakításért járó elismerést vehette át Kerekes Éva (budapesti Örkény Színház), Pálfi Kata (budapesti Új Színház), a legjobb epizódszerepért járót kapta Pálmai Anna (budapesti Katona József Színház), Szabados Mihály (Szombathelyi Weöres Sándor Színház).

A legjobb rendezésért járó díjat Tamási Zoltánnak ítélték oda, aki a budapesti Stúdió "K" Színház által bemutatott Hű, de messze van Petuski című kamaradarabot állította színpadra. A legjobb díszletért járó elismerésben Horgas Péter részesült a Katona József Színház által bemutatott Bérgyilkos a barátom, míg a legjobb jelmezért járót Izsáki Lili kapta a Kék- és Orlai Produkciós Iroda által közösen játszott A hét asszonya című kamaradarab látványáért.

Díjazta a zsűri a legjobb zeneszámokat is: a Monori András-Várady Szabolcs szerzőpáros kapta az elismerést a Katona József Színház által bemutatott A hős és a csokoládétorta című darabban hallható dalokért.

A Vidor Fesztivált augusztus 28. és szeptember 5. között rendezték meg Nyíregyházán, valamint a térség 38 településén, ahol a gyors összesítés szerint a tavalyi 150 ezer nézővel szemben csaknem 200 ezer látta a 430 programot, színházi előadásokat, világzenei koncerteket, kiállításokat, filmvetítéseket.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.