Nem pördül a rokka, Fülig Jimmy pislog

A polcokon porosodnak a könyvtári könyvek

Tíz közepes magyar város könyvtárát vizsgálta meg nemrég egy felmérés, s az eredmény szerint a 2002 előtt beszerzett dokumentumállomány 65 százaléka, a 2002 utáninak pedig durván a fele egyáltalán nem forog, azaz senki sem kéri ki.

2009.02.06 07:19Népszabadság Online

Ugyanez mondható el a 2003-ban beszerzett kölcsönözhető kötetek 40 százalékáról: még egyszer sem jártak a könyvtár falain kívül.

Mikulás Gábor könyvtáros és információs tanácsadó szerint a baj egyik oka a megfelelő visszacsatolás hiánya, a célirányosabb beszerzést szolgáló statisztikák ellentmondásossága és a könyvtárosok emiatti elbizonytalanodása - ismerteti a Népszabadság.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.