Programajánló
Múzeumok éjszakája - Kétezer program négyszáz intézményben
Országszerte mintegy 400 intézmény várja a közönséget csaknem 2000 programmal június 22-én, a 17. Múzeumok éjszakáján, melynek 'fővárosa' Szombathely lesz.
2019.06.13 01:30ma.huKözép-Európa legnagyobb és legnépszerűbb muzeális eseményére készül most Magyarország sok száz kulturális intézménye - mondta el a Múzeumok éjszakája szerdai sajtótájékoztatóján a budapesti Postamúzeumban az Emberi Erőforrások Minisztériumának kultúráért felelős államtitkára.
Fekete Péter hozzáfűzte, az idén a #UtazásÉlményMúzeum kiemelt tematika mentén meghirdetett rendezvénysorozat költségvetése a szponzori támogatásokkal együtt 47 millió forint.
Mára hagyománnyá vált, hogy a családok felkerekednek ezen az estén, és általában több múzeumot is bejárnak - jegyezte meg az államtitkár, hozzátéve: a tavalyihoz hasonlóan ebben az évben is mintegy 400 ezer látogatót várnak a Múzeumok éjszakájára, ami az éves múzeumi látogatottság 4 százalékát teszi ki.
Liu Shaolin Sándor olimpiai bajnok gyorskorcsolyázó, a Múzeumok éjszakája idei szóvivője elmondta, hogy családjában a sport mellett kevés idő jut a múzeumlátogatásra, az utóbbi hetekben azonban az ország több múzeumát bejárták, ami hatalmas élményt jelentett számukra.
Németh Anna, a Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgató-helyettese hangsúlyozta: a kultúra és a turizmus rengeteg ponton kapcsolódik egymáshoz. A minőségi élményeket kereső utazók megszólításában fontos a kulturális országmárka erősítése, de a kultúra a belföldi turizmusnak is jelentős eleme - fűzte hozzá.
Siklósi Beatrix, az M5 csatornaigazgatója elmondta, a köztévé kulturális csatornájának munkatársai élő adásban, egész este múzeumról múzeumra járva mutatják be a Múzeumok éjszaka programjait, de már a nap folyamán is többször bejelentkeznek a rendezvénysorozat helyszíneiről, és az M5 Facebook-oldalán is folyamatosan friss információkat közölnek majd.
Hegmanné Nemes Sára, a Magyar Posta Zrt. elnöke, a vállalat által fenntartott Postamúzeumra és Bélyegmúzeumra hívta fel a figyelmet.
Mint elmondta, a Hársfa utcai Bélyegmúzeum több millió bélyeget őriz, ebből mintegy 550 ezer látható az állandó kiállításon, melyben a Múzeumok éjszakáján a Budapesti Operettszínház művészei, Polyák Lilla és Gömöri András Máté zenés tárlatvezetést is tartanak.
A Benczúr utcai Postamúzeumban többek között szabadulószoba és járműbemutató várja a látogatókat, akiknek mások mellett a postaforgalmi szakközépiskolában végzett Dolhai Attila színművész tart szubjektív tárlatvezetést.
Kassai Hajnal, az Emberi Erőforrások Minisztériuma múzeumi főosztályának vezetője bejelentette: a rendezvényre újdonságként magasabb árú támogatói jegyet is lehet vásárolni, amellyel sorbanállás nélkül be lehet jutni minden résztvevő intézménybe.
A Múzeumok éjszakája részletes programja a www.muzej.hu honlapon érhető el.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:27 Elhunyt Ferenc pápa
- 6:40 Kínai áttörés a haditechnikában - újtípusú robbanószert teszteltek élesben
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06