Programajánló
Több mint 50 zenei program az idei Kurultájon
Több mint 50 zenei program, köztük a Szibéria hangjai című koncertsorozat, a Vazul vére című rockopera, valamint táncház is várja a látogatókat az idei Kurultájon, amelyet augusztus 12. és 14. között rendeznek meg Bugacon.
2016.07.29 22:30MTIBíró András Zsolt, a szervező Magyar-Turán Alapítvány kuratóriumi elnöke hozzátette: a tizenkét országból 27 hun és türk tudatú nemzet képviselőit vendégül látó Kurultáj - Európa legnagyobb lovas hagyományőrző ünnepe - programjai között egy a Bodrogköz honfoglaláskori leletanyagát bemutató különleges régészeti és antropológiai kiállítás, nagyszabású köböreverseny - az alföldi juhászok által egészen a 19. századig űzött lovasnomád játék -, kézműves vásár, íjász-, párbaj- és szablyavívóverseny, valamint számos hagyományőrző bemutató is szerepel.
A legnagyobb látványosság idén is a seregszemle lesz, amelyre eddig közel 300 lovas jelentkezett korhű felszereléssel és fegyverekkel - hangsúlyozta Bíró András Zsolt, aki szerint a rendezvény egyre ismertebb külföldön is.
A szervezők szerint a Kurultáj Magyarország egyik legjelentősebb kultúrdiplomáciai eseménye, amelyen idén részt vesz Kirgizisztán kulturális minisztere, a török miniszterelnöki hivatal vezetője és számos más rangos ázsiai állami tisztségviselő, valamint több kulturális intézmény igazgatója is.
A Magyar-Turán Alapítvány szervezőmunkája olyan kapcsolatrendszert és bizalmi tőkét teremt a keleti rokonnépek és Magyarország között, amelyre hazánknak nagy szüksége van - hangsúlyozta a sajtótájékoztatón Lezsák Sándor, az Országgyűlés alelnöke és a rendezvény fővédnöke, aki a Parlament épületében is fogadja majd a Kurultárja érkező külföldi küldöttségeket.
Mint fogalmazott, minél tovább megyünk vissza az időben, annál nagyobb homályban tapogatózunk a magyarok őstörténetét illetően, ebben pedig a fantázia is segíthet eligazodni.
"A mítosz is a valóság része, a mítoszra is lehet önértékelést, önbecsülést és egészséges nemzettudatot alapozni" - vélte Lezsák Sándor.
Bugac polgármestere, Szabó László az eseményen arról beszélt: a jövőre nézve nagy előrelépést jelent, hogy az önkormányzat felvásárolta a Kurultáj helyszínéül szolgáló mintegy 40 hektáros területet, mivel így lehetőség nyílik a rendezvényt kiszolgáló állandó infrastruktúra kiépítésére. Eddig a rendezvényt követően a szervezők kénytelenek voltak elbontani az építmények nagyobb részét.
Az idei Kurultájra jelentősen növelték az árnyékoló felületek méretét és az ülőhelyek számát, fejlesztették a terület vízellátását és a kempinget is - mondta el a sajtótájékoztatón Varga Zoltán szervezési igazgató.
A szervezők emlékeztettek arra is: a Kurultáj több mint száz jurtából álló nomád táborában minden program ingyenes, a látogatóknak kizárólag a parkolásért és a kempinghasználatért kell fizetniük.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
- 12:31 Ferenc pápa a szombat esti virrasztás előtt megjelent a Szent Péter-bazilikában
- 10:30 Kilencen sérültek meg az M7-esen a Pázmándnál történt balesetben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06