Fertőtlenítés miatt zárva
Patkányinvázió sújtja a római múzeumokat
Fertőtlenítés miatt zárva tartott szerdán Rómában a Forum Romanum és a Palatinus pénztárainak egyike, mert egy patkány beszorult a tető egy résébe, és vére az íróasztalra folyt.
2016.03.03 14:58MTI
"A patkányvész súlyos probléma, amellyel képtelenek vagyunk megbirkózni" - jelentette ki a hírre reagálva a római műemlékvédelmi felügyelet vezetője, Francesco Prosperetti.
Az illetékes felidézte, hogy a Római Nemzeti Múzeum egyik kiállítóhelyén, a Palazzo Massimóban a szakszervezetek már többször is tiltakozóakciókat tartottak, mivel patkányok futkosnak a kiállítótermekben.
Prosperetti azzal magyarázta a patkányok elszaporodását a világ egyik legjelentősebb antik művészeti gyűjteményének otthon adó Palazzo Massimo alle Terme múzeumnál, hogy a közelben földmunkákkal járó építkezés folyik, ezért a patkányok a megmozgatott föld alól az épületbe menekültek.
Rómában hatmillióra becsülik a patkányok számát, vagyis minden lakosra kettő jut. A La Repubblica című lap szerint tavaly 133 százalékkal több, patkányokkal kapcsolatos bejelentést tettek a hatóságoknál.
Az örök városban a patkányvész csaknem olyan régi, mint maga a város, de az állatok száma az utóbbi időben növekedni kezdett. Rontanak a helyzeten a hulladékbegyűjtés hiányosságai, a felhalmozódó szemét eldorádó a patkányoknak.
Patkányok lakják a metróalagutakat, a szennyvízcsatornákat és a parkokat. Az egészségügyi hatóságok új technológiák segítségével próbálják felvenni a küzdelmet, például olyan csapdákkal, amelyek SMS-ben jelzik egy-egy rágcsáló elfogását.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:18 Felborult egy motoros kishajó a Dunán, egy embert még keresnek
- 6:10 Szokatlan jelenségre figyeltek fel a bálványosi Csiszárfürdőn
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 18:34 Higiéniai problémák egy wellness-szállóban, a NAV leengedte a medence vizét
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06